Płyn do czyszczenia felg i żel do opon – jak dbać nie tylko o karoserię?

350

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

man cleaning wheel rim while car wash

Wielu z nas mycie auta kojarzy się wyłącznie z czyszczeniem karoserii. Okazuje się jednak, że dbanie o felgi i opony jest równie ważne, co troska o lakier. Jak więc pielęgnować koła, by prezentowały się elegancko?

Dlaczego koła są tak ważne?

O samochód należy dbać całościowo. Każdy, nawet najczystszy i najbardziej błyszczący pojazd nie będzie prezentował się dobrze, gdy spojrzymy na zaniedbane koła. A to właśnie one, jako jedyne, mają ciągły kontakt z nawierzchnią. Warunki, w których pracują są bardzo trudne. Duża temperatura, pył z klocków hamulcowych, czy zanieczyszczenia drogowe to tylko kilka spośród wyzwań, z jakimi koła mierzą się na co dzień. Powoli zbliżamy się do momentu, w którym przychodzi na czas na zmianę ogumienia na letnie. To doskonała okazja do tego, by zadbać zarówno o felgi, jak i opony. Prace konserwacyjne należy zacząć od oczyszczenia felg, opon, i nadkola. Pomóc nam w tym może podnośnik hydrauliczny, kobyłki oraz akcesoria.

Płyn do czyszczenia felg – jak i kiedy stosować?

Felgi mają ogromny wpływ na wygląd naszego samochodu. Dlatego powinniśmy dbać o nie równie starannie co o karoserię. Jeśli nigdy wcześniej nie zajmowaliśmy się czyszczeniem felg, to czeka nas dokładne czyszczenie i usuwanie wszelkich zabrudzeń. Na pewno zalegają na nich opiłki metalu, pył z klocków hamulcowych, i drobiny asfaltu. Dlatego by się ich pozbyć potrzebujemy odpowiednich preparatów, które ułatwią nam to zadanie. W tym celu powinniśmy zakupić płyn do czyszczenia felg. Tego typu produkty znajdziesz w internecie, np. tutaj https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Elementy-zewnetrzne_Opony-i-felgi_Plyny-do-mycia-felg-427.html. Tego typu preparaty są bardzo skuteczne i pozwalają w łatwy sposób usunąć wszelkie zabrudzenia. Płyn do czyszczenia felg musimy rozcieńczyć z wodą według proporcji zamieszczonych na etykiecie produktu. Następnie nakładamy środek na felgi i pozwalamy mu zareagować na brudną powierzchnię. Kontakt ten nie może być jednak zbyt długi. Dopiero po chwili możemy spłukać felgę pod wysokim ciśnieniem. Pamiętajmy jednak, by płyn do czyszczenia felg stosować na zimne felgi. W przeciwnym razie preparat może zaschnąć na feldze i doprowadzić do jej uszkodzenia. A tego przecież nie chcemy. Kiedy już oczyścimy felgi, możemy je zabezpieczyć przed zbyt szybkim zabrudzeniem. W tym celu możemy zastosować specjalny preparat ochronny, który zapobiega osadzaniu się pyłów z klocków hamulcowych i innych zabrudzeń.

Żel do opon – jak wpływa na oponę?

Jednak felgi to nie wszystko. Równie istotne jest dbanie o opony. Oprócz pielęgnacji bardzo istotne jest regularne monitorowanie ciśnienia oraz kontrola bieżnika. To właśnie z tych powodów najszybciej zużywamy opony. Dlatego warto pamiętać o ich pielęgnacji w trakcie czyszczenia samochodu. Producenci przygotowali liczne preparaty, których aplikacja jest niezwykle łatwa. Sprawdź tutaj, jakie środki proponuje jeden z dystrybutorów https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Elementy-zewnetrzne_Opony-i-felgi_Pielegnacja-opon-890.html. Żel do opon regeneruje i konserwuje ogumienie. W zależności od produkty są one stworzone na bazie wody lub silikonów. Neutralne pH preparatu sprawia, że jest on łagodny dla konserwowanej powierzchni. Dzięki niemu zabezpieczymy opony przed zabrudzeniami, wilgocią i słońcem. Dodatkowo uzyskamy efekt czystej, pogłębionej czerni. Będzie on niezwykle efektowne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia