Tragiczny wypadek na Słowacji – drugi z Polaków zwolniony za kaucją

443

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

tragiczny wypadek na słowacji
Źródło: Facebook

25 marca Sąd w Żylinie zwolnił z aresztu Łukasza K. – drugiego z Polaków, którzy spowodowali wypadek na Słowacji jesienią ubiegłego roku. Zginął w nim 57-letni obywatel tego kraju.

tragiczny wypadek na słowacji
Źródło: Facebook

Tragiczny wypadek na słowacji – co się stało?

30 września ubiegłego roku na Orawie (ok. 40 km od polskiej granicy) doszło do tragicznego wypadku, w którym śmierć poniósł 57-letni Słowak. Stało się to podczas nielegalnych wyścigów jakie urządzili między sobą trzech Polaków – Adam Sz., Łukasz K. i Marcin L. Poruszając się luksusowymi samochodami znacząco przekraczali prędkość i łamali przepisy drogowe. Chwilę przed wypadkiem, jadąc drogą dwupasmową dwukierunkową, wszystkie trzy samochody zjechały na lewy pas przekraczając linię ciągłą aby wyprzedzić pozostałe. Pierwszy samochód (czarny mercedes) zdążył zjechać na prawy pas. Jadące za nim żółte ferrari zaczęło hamować, ponieważ kierowca uznał, że nie uda mu się wykonać manewru. Za nim jechało czarne porsche. Niestety nie zdążyło wyhamować wjeżdżając tym samym w tył ferrari, a następnie z jadącą poprawnie z naprzeciwka skodą.

Bezpośrednim sprawcą zderzenia ze skodą był poruszający się czarnym porsche Marcin L. Jednak razem z nim aresztowano dwóch pozostałych Polaków – Adama Sz. oraz Łukasza K. Pierwszego z nich Sąd zwolnił z aresztu za kaucją. Zobowiązany został jednak do noszenia elektrycznej bransoletki i zakazu opuszczania kraju. Łukasz K., drugi z oskarżonych także został zwolniony z aresztu jednak bez dodatkowych środków zapobiegawczych – jedynym warunkiem jest stawienie się na każde wezwanie Sądu.

Zainteresuje Cię także Polski kierowca zwolniony z aresztu po tragicznym wypadku na Słowacji

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia