Sezon motocyklowy rozpoczęty – modlitwa na Jasnej Górze

313

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sezon motocyklowy
Źródło: PAP

Sezon motocyklowy rozpoczęty – tysiące uczestników na Jasnej Górze

W niedzielę na Jasnej Górze odbyła się wspólna modlitwa motocyklistów z całej Polski. Wspólną modlitwą rozpoczęli sezon motocyklowy 2019. W Motocyklowym Zlocie Gwiaździstym im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego wzięło udział ponad 50 tys. motocyklistów.

Sezon motocyklowy rozpoczęty od modlitwy

Część uczestników zlotu gromadziła się na błoniach jasnogórskich od wczesnego rana. Reszta przyjechała w zorganizowanej kolumnie z Górki Przeprośnej na obrzeżach Częstochowy w liczącej kilka tysięcy pojazdów kawalkadzie. Głównym punktem pielgrzymki była msza św. na Szczycie jasnogórskim. Przewodniczył jej komandor i kapelan Rajdu Katyńskiego franciszkanin o. Marek Kiedrowicz. Motocyklistów witał podprzeor Jasnej Góry o. Krystian Gwioździk.

Sezon motocyklowy

Jak co roku uczestnicy modlili się m.in o bezpieczeństwo na drogach oraz za zamarłych w wyniku wypadków. Modlitwa odbyła się także za motocyklistę, który stracił w niedzielę życie niedaleko Częstochowy, jadąc właśnie na jasnogórskie spotkanie. Wspominali także nieżyjącego już Wiktora Węgrzyna, który zainicjował jasnogórskie zloty.

Sezon motocyklowy – apel do kierowców

O. Kiedrowicz apelował w homilii o stawanie w obronie prawdy, przeciwstawianie się złu, odwagę, ale i rozwagę, która „pozwoli nam zachować doczesne życie i uratować życie wieczne”. – Bądźmy ludźmi prawymi, zarówno w tych sprawach, które dotyczą naszej codzienności, naszych wyborów, w tych błahych sprawach, gdy na drodze spotykamy się z innymi, bardzo często zapatrzonymi tylko w siebie, egoistami, którym jedynie na tych drogach się spieszy, którzy jedynie mają pierwszeństwo, a inni tylko przeszkadzają. Nie dołączajmy do nich – apelował. 

Sezon motocyklowy

– Tu jest super atmosfera, dużo motocyklistów, fajni ludzie, to jest największy zlot motocyklowy w kraju. Moja pasja zaczęła się od marzeń, później kupiłem motocykl i zacząłem jeździć z grupą motocyklową, i tak kontynuuję tę pasję cały czas – mówił jeden z uczestników zlotu, Darek z okolic Mińska Mazowieckiego. 

Sezon motocyklowy – emeryci na motocyklach

Halina i Tadeusz Gorgiel przyjechali do Częstochowy z Wolsztyna, wraz z grupą znajomych, którzy podróżowali na ponad 20 motocyklach. – Ja jeżdżę prawie 50 lat z mężem, bo już jesteśmy emerytami. Nasza pierwsza podróż poślubna była motorem i tak jeździmy – powiedziała pani Halina. – Ja jeżdżę można powiedzieć od dziecka, od 18 roku życia. Motory zmieniam, a ja jestem ten sam. To jest pasja do końca życia, dopóki zdrowie pozwoli – dodał jej mąż. 

Petycja NIE dla Automatycznych Ograniczników Prędkości

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia