Android Auto na smartfonach w Polsce? To łatwe!

7681

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Android Auto – jak używać aplikacji od Google w Polsce?

O tym, jak bardzo udanym tworem jest Android Auto, świadczy fakt, że coraz więcej producentów udostępnia w swoich autach pokładowe systemy info-rozrywki, kompatybilne z rozwiązaniem Google. Niestety, niezrozumiała polityka giganta z Mountain View sprawia, że ta świetna aplikacja wciąż jeszcze nie jest dostępna na rynku polskim – przy próbie instalacji z repozytorium Google Play, pojawia się komunikat informujący o braku zgodności z urządzeniem. Na szczęście, problem ten można obejść.

Co daje nam Android Auto?

Android Auto
Android Auto to przede wszystkim intuicyjny interfejs z przydatnymi funkcjami

Po sparowaniu smartfona z pokładowym systemem info-rozrywki (w większości przypadków za pośrednictwem kabla, ale niektórzy producenci, np. BMW, oferują już możliwość skorzystania z łączności bezprzewodowej), użytkownik zyskuje dostęp do niezwykle czytelnego i intuicyjnego interfejsu systemu. Android Auto współpracuje z wieloma aplikacjami, które okazują się niezwykle przydatne podczas jazdy. Oferowana nawigacja (Mapy Google i Waze) jest o niebo lepsza od większości rozwiązań oferowanych przez producentów, często za słoną dopłatą. Użytkownik zyskuje też dostęp do najpopularniejszych androidowych odtwarzaczy plików muzycznych (m.in. świetny VLC) i do serwisów streamingujących muzykę (m.in. Spotify i Google Play Muzyka). Nie zabrakło też współpracy z wybranymi komunikatorami. Messenger, Telegram czy WhatsApp to tylko kilka przykładów. System obsługuje też komunikację SMS-ową i telefoniczną.

Android Auto obsługujemy tak samo, jak system dostarczony przez producenta, czyli za pomocą fizycznego kontrolera lub ekranem dotykowym, zależnie od modelu samochodu. Wielkim atutem jest integracja z Asystentem Google, umożliwiającym skuteczną komunikację głosową z aplikacją. Z dobrodziejstw tego rozwiązania mogą jednak skorzystać nie tylko właściciele aut, których infotainment jest z nim zgodny. Aplikacja może być obsługiwana z poziomu smartfona, ale wymagany jest system Android w wersji co najmniej 5.0.

Android Auto – jak zainstalować?

Jak już wspomnieliśmy, w Polsce nie da się zainstalować tej niezwykle przydatnej aplikacji z poziomu Google Play. Można jednak pobrać plik APK (ze strony APK Mirror), który posłuży nam do instalacji. Po zakończonym pobieraniu, wystarczy uruchomić proces instalacji (przycisk ”instaluj” pojawia się po uruchomieniu pliku), uprzednio zezwalając smartfonowi na instalację aplikacji z nieznanych źródeł (ta opcja jest domyślnie nieaktywna, należy to zmienić w menu ustawień).
Zaznaczamy, że producenci nie zalecają udzielania pozwolenia na instalację oprogramowania z nieznanych źródeł. Otwiera to bowiem drzwi wszelkim potencjalnie złośliwym aplikacjom. Każdy użytkownik robi to na własne ryzyko.

grafika tytułowa: CC BY 2.0; autor: Maurizio Pesce; źródło: wikimedia

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia