Skoda Fabia Monte Carlo DSG

mała Fabia Monte Carlo od samej czerwieni jest już szybsza ale z fantastycznym DSG o tak!!! zobacz test

675

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Skoda Fabia Monte Carlo 1.0 TSI 110 KM

Czerwony kolor jest szybszy a jeśli wersja zwie się Fabia Monte Carlo DSG to będzie bardzo szybko. Pod warunkiem że starczy nam 110KM i 200Nm. Na szczęście skrzynia jest rewelacyjna.

Skoda Fabia Monte Carlo DSG – opinia

Skoda Fabia Monte Carlo DSG z silnikiem 1.0TSI to pewien dysonans. Monte Carlo to słynny rajd więc oczekujemy pazura a silnik o pojemności litra raczej nie wróży szału. Hmm… Ja byłem miło zaskoczony bo ten silnik ma 110KM choć jedynie trzy cylindry. Jednak moment obrotowy w okolicy 200Nm w połączeniu z siedmiobiegowym DSG daje bardzo przyzwoite osiągi. Czerwony kolor jak w rasowym sportowym aucie w połączeniu z czarnymi akcentami daje dobry efekt wizualny a zawieszenie sprężyste i koła z oponami o 35% profilu fantastycznie wpływają na trzymanie drogi godne auta sportowego.

Myślę że Skoda Fabia Monte Carlo DSG jest idealnym autem dla początkujących kierowców ze sportowym zacięciem. Doświadczenie grupy VW w produkcji silników turbo z bezpośrednim wtryskiem benzyny jest ogromne. Dawno one wyrosły z wad wieku dziecięcego zapewniając długą bezproblemową eksploatację. To samo tyczy się skrzyni dwusprzęgłowej o siedmiu przełożeniach. Obecnie to jedna z najtrwalszych konstrukcji choć jeszcze kilka lat temu była to mina.

Okiem technicznym:

Skoda Fabia Monte Carlo 2019
Skoda Fabia Monte Carlo 2019

Skoda Fabia Monte Carlo DSG – Silnik/skrzynia – opinie o niezawodności

Silnik w Skodzie Monte Carlo to 1.0 TSI generujący moc 110 KM porównując go do 1.0 MPI to osiąga zdecydowanie lepsze efekty. Samochód z trzycylindrową jednostką napędową jest dużo bardziej zwinniejszy i pozwala na dynamiczną jazdę po mieście. Silnik jest o 10 kg lżejszy od swojego poprzednika czyli 1.2 TSI, który jest na podobnym poziomie technicznym.

Fabia Monte Carlo awaryjność ma podobną jak średnia u Skody, silnik ani inne mechanizmy nie jest przeciążony bo to ten sam co w mniej sportowych wersjach. Skrzynia biegów jest jedną z najlepszych skrzyń dwusprzęgłowych na rynku.

Skoda Fabia Monte Carlo 2019
Skoda Fabia

Skoda Fabia Monte Carlo DSG – Zawieszenie/koła/hamulce

Skrzynia DSG, 7 stopniowa przyczynia się do większej oszczędności paliwa i szybszej zmiany biegów, ponieważ ma dwa sprzęgła suche co powoduje, że każde ze sprzęgieł ma przypisane do siebie biegi. Jedno z nich parzyste, a drugie nieparzyste. Warto dodać, że pomimo konwencjonalnych danych technicznych Skoda Monte Carlo jest możliwie szybka.

Zawieszenie jest oczywiście sportowe, zestrojone tak by czuć komfort nawet na drodze z nierównościami. Zwłaszcza, że jest to trudne do osiągnięcia, gdy samochód jest wyposażony w 18 calowe koła. Więc zawieszenie oceniam jak najbardziej pozytywnie.
W większości współczesnych aut hamulce przednie wentylowane, a tylne niewentylowane. Tak samo jest w tym przypadku.

Skoda Fabia Monte Carlo 2019
Skoda Monte Carlo brzmi zabójczo

Skoda Fabia Monte Carlo DSG – Ekonomia – ile pali Fabia DSG

Pod względem ekonomiczności Skoda jak najbardziej nadaje się do jazdy po mieście jak i w trasę. Dzięki małej pojemności silnika i niezbyt ciężkiej konstrukcji samochodu, spalanie nie jest zbyt wysokie. W mieście jest to ok. 6,5L/100km. Skrzynia choć sportowa idealnie sprawdza się w trybie ekonomicznym.

Skoda Fabia Monte Carlo 2019
Fabia Monte Carlo w środku wygląda bardzo sportowo

Skoda Fabia Monte Carlo DSG – Babskim okiem

Wizualnie cieszy oczy, jeżeli miałabym wybierać miedzy innymi modelami Skody to Monte Carlo bardzo przyciąga uwagę. Kolor czerwony z czarnymi dodatkami tworzy nietuzinkową kompozycję.
Wnętrze trochę mnie rozczarowało, większość zabudowy wykonana z plastiku , w tym przypadku producent mógł się bardziej postarać zwłaszcza, że cena Monte Carlo jest bardzo wygórowana jak na Skodę. Pozytywne strony wnętrza, to zdecydowanie fotele , które stabilnie trzymają ciało. Samochód może się podobać lub nie, zależne jest to od wielu czynników i upodobań kupującego.

 

Skoda Fabia Monte Carlo 2019
Skoda Fabia Monte Carlo 2019

https://bezpiecznapodroz.org/2019/06/06/studencki-model-koncepcyjny-skoda-mountiaq/

https://bezpiecznapodroz.org/2019/07/26/skoda-fabia-dostepna-z-dwoma-nowymi-pakietami-wyposazenia/

aktualna oferta Skody

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia