Skoda Fabia Monte Carlo DSG

mała Fabia Monte Carlo od samej czerwieni jest już szybsza ale z fantastycznym DSG o tak!!! zobacz test

0
414
Skoda Fabia Monte Carlo 1.0 TSI 110 KM

Czerwony kolor jest szybszy a jeśli wersja zwie się Fabia Monte Carlo DSG to będzie bardzo szybko. Pod warunkiem że starczy nam 110KM i 200Nm. Na szczęście skrzynia jest rewelacyjna.

Skoda Fabia Monte Carlo DSG – opinia

Skoda Fabia Monte Carlo DSG z silnikiem 1.0TSI to pewien dysonans. Monte Carlo to słynny rajd więc oczekujemy pazura a silnik o pojemności litra raczej nie wróży szału. Hmm… Ja byłem miło zaskoczony bo ten silnik ma 110KM choć jedynie trzy cylindry. Jednak moment obrotowy w okolicy 200Nm w połączeniu z siedmiobiegowym DSG daje bardzo przyzwoite osiągi. Czerwony kolor jak w rasowym sportowym aucie w połączeniu z czarnymi akcentami daje dobry efekt wizualny a zawieszenie sprężyste i koła z oponami o 35% profilu fantastycznie wpływają na trzymanie drogi godne auta sportowego.

Myślę że Skoda Fabia Monte Carlo DSG jest idealnym autem dla początkujących kierowców ze sportowym zacięciem. Doświadczenie grupy VW w produkcji silników turbo z bezpośrednim wtryskiem benzyny jest ogromne. Dawno one wyrosły z wad wieku dziecięcego zapewniając długą bezproblemową eksploatację. To samo tyczy się skrzyni dwusprzęgłowej o siedmiu przełożeniach. Obecnie to jedna z najtrwalszych konstrukcji choć jeszcze kilka lat temu była to mina.

Okiem technicznym:

Skoda Fabia Monte Carlo 2019
Skoda Fabia Monte Carlo 2019

Skoda Fabia Monte Carlo DSG – Silnik/skrzynia – opinie o niezawodności

Silnik w Skodzie Monte Carlo to 1.0 TSI generujący moc 110 KM porównując go do 1.0 MPI to osiąga zdecydowanie lepsze efekty. Samochód z trzycylindrową jednostką napędową jest dużo bardziej zwinniejszy i pozwala na dynamiczną jazdę po mieście. Silnik jest o 10 kg lżejszy od swojego poprzednika czyli 1.2 TSI, który jest na podobnym poziomie technicznym.

Fabia Monte Carlo awaryjność ma podobną jak średnia u Skody, silnik ani inne mechanizmy nie jest przeciążony bo to ten sam co w mniej sportowych wersjach. Skrzynia biegów jest jedną z najlepszych skrzyń dwusprzęgłowych na rynku.

Skoda Fabia Monte Carlo 2019
Skoda Fabia

Skoda Fabia Monte Carlo DSG – Zawieszenie/koła/hamulce

Skrzynia DSG, 7 stopniowa przyczynia się do większej oszczędności paliwa i szybszej zmiany biegów, ponieważ ma dwa sprzęgła suche co powoduje, że każde ze sprzęgieł ma przypisane do siebie biegi. Jedno z nich parzyste, a drugie nieparzyste. Warto dodać, że pomimo konwencjonalnych danych technicznych Skoda Monte Carlo jest możliwie szybka.

Zawieszenie jest oczywiście sportowe, zestrojone tak by czuć komfort nawet na drodze z nierównościami. Zwłaszcza, że jest to trudne do osiągnięcia, gdy samochód jest wyposażony w 18 calowe koła. Więc zawieszenie oceniam jak najbardziej pozytywnie.
W większości współczesnych aut hamulce przednie wentylowane, a tylne niewentylowane. Tak samo jest w tym przypadku.

Skoda Fabia Monte Carlo 2019
Skoda Monte Carlo brzmi zabójczo

Skoda Fabia Monte Carlo DSG – Ekonomia – ile pali Fabia DSG

Pod względem ekonomiczności Skoda jak najbardziej nadaje się do jazdy po mieście jak i w trasę. Dzięki małej pojemności silnika i niezbyt ciężkiej konstrukcji samochodu, spalanie nie jest zbyt wysokie. W mieście jest to ok. 6,5L/100km. Skrzynia choć sportowa idealnie sprawdza się w trybie ekonomicznym.

Skoda Fabia Monte Carlo 2019
Fabia Monte Carlo w środku wygląda bardzo sportowo

Skoda Fabia Monte Carlo DSG – Babskim okiem

Wizualnie cieszy oczy, jeżeli miałabym wybierać miedzy innymi modelami Skody to Monte Carlo bardzo przyciąga uwagę. Kolor czerwony z czarnymi dodatkami tworzy nietuzinkową kompozycję.
Wnętrze trochę mnie rozczarowało, większość zabudowy wykonana z plastiku , w tym przypadku producent mógł się bardziej postarać zwłaszcza, że cena Monte Carlo jest bardzo wygórowana jak na Skodę. Pozytywne strony wnętrza, to zdecydowanie fotele , które stabilnie trzymają ciało. Samochód może się podobać lub nie, zależne jest to od wielu czynników i upodobań kupującego.

 

Skoda Fabia Monte Carlo 2019
Skoda Fabia Monte Carlo 2019

https://bezpiecznapodroz.org/2019/06/06/studencki-model-koncepcyjny-skoda-mountiaq/

https://bezpiecznapodroz.org/2019/07/26/skoda-fabia-dostepna-z-dwoma-nowymi-pakietami-wyposazenia/

aktualna oferta Skody