Samochód w prezencie pod choinkę

324

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

samochód
fot. Erik McLean / Unsplash

Święta to czas, kiedy spełniają się nasze najskrytsze marzenia. Jednym z nich jest samochód, najlepiej taki ozdobiony gigantyczną czerwoną wstążką z kokardą. To marzenie staje się faktem w przypadku dość wielu osób. Jak donosi New York Times, producenci samochodów rokrocznie notują w grudniu około dziesięcioprocentowy wzrost sprzedaży. Dotyczy to zwłaszcza luksusowych marek.

Samochód pod choinkę: luksusowe marki

Jednym z takich samochodów jest Lexus, który zapoczątkował ten fenomen w 1999 roku w kampanii z owiniętymi wstążką samochodami o nazwie „December to Remember”. Od tego momentu grudzień stał się miesiącem numerem jeden nie tylko dla Lexusa. W listach do Świętego Mikołaja figurują też takie luksusowe samochody jak Jaguar, Lincoln, Ford, GMC, Chevrolet, Toyota, Nissan, Mercedes i BMW. Okres przedświąteczny to ten czas w roku, który przynosi producentom samochodów luksusowych największe dochody. Nietrudno się domyślić, że zwykle klienci zamierzają kupić auto najbliższej osobie. Czasem pragną oni, aby kupno samochodu było do ostatniej chwili niespodzianką. Zdarza się też, że do salonu przychodzi zarówno kupiec, jak i osoba obdarowywana. Sprzedawcy są w każdym razie zgodni co do jednego: moment otrzymania samochodu, a także jego oprawa, mają być takie jak w reklamie.

Samochód w prezencie na każdą kieszeń

Jak dostarczyć bliskiej osobie podobnych wrażeń, lecz za nieco mniejsze pieniądze? Jeżeli zamierzacie podarować prezent w postaci samochodu, dobrym rozwiązaniem może być leasing. Taki sposób wejścia w posiadanie auta ma spory potencjał. Możemy oszczędzić całkiem sporą kwotę i otrzymać na określony czas zupełnie nowy samochód wyposażony w nowoczesne rozwiązania. Finansujemy około połowę jego ceny, a kiedy leasing dobiega końca, po prostu oddajemy auto do salonu, po czym być może decydujemy się na zakup nowego. Do zakupu samochodu w okresie świątecznym producenci i dealerzy samochodowi zachęcają również rozmaitymi korzystnymi dla klientów ofertami. Pod koniec roku oferują oni na przykład różne promocje, zwroty części kosztu samochodu lub atrakcyjne warunki finansowania. Dotyczy to zwłaszcza aut z poprzedniego rocznika. To wciąż nowe samochody, a koniec okresu ich gwarancji jest odległy.

samochód
fot. Arvid Skywalke / Unsplash

Oczywiście reklamy promują nowe samochody, jednak kupno używanego auta może być sposobem na otrzymanie pojazdu wysokiej jakości. Autoryzowane używane samochody mają zwykle mały przebieg, a warunki ich gwarancji są bardzo podobne do tych obejmujących nowe modele. Takie auta mogą okazać się znakomitym pomysłem na prezent dla świeżo upieczonego kierowcy, maturzysty czy absolwenta uczelni. Oczywiście czasem rodzice lub dziadkowie będą woleli zostać właścicielami podarowanego auta. Powody? Po pierwsze, koszt ubezpieczenia samochodu będzie znacznie niższy, jeżeli wykupi je bardziej doświadczony kierowca. Po drugie, właściciel samochodu ma ostatnie słowo w kwestiach dotyczących utrzymania samochodu i jego użytkowania. Zastanawiacie się, o jakim aucie marzy bliska osoba? Sprawdźcie, co udostępnia w swoich mediach społecznościowych. Może są to właśnie wymarzone modele? Podpytajcie też jej przyjaciół i kolegów z pracy. Bardzo sprytne będzie też wspólne komentowanie cech samochodów w reklamach! Daje to większą pewność, że prezent będzie trafiony.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia