Płaca minimalna wzrośnie w 2021 roku

0
19931
Gwiazdy - od ubóstwa do milionów

We wtorek 15 września Rada Ministrów podjęła decyzję że wzrośnie obowiązująca w 2021 roku płaca minimalna, a także stawka godzinowa. Jak wynika z rozporządzenia przyjętego przez Radę Ministrów, wysokość płacy minimalnej wyniesie w przyszłym roku 2800 złotych. W 2021 roku na korzyść pracowników zmieni się również wysokość minimalnej stawki godzinowej.

Płaca minimalna i minimalna stawka godzinowa w 2021 roku

W przyszły, roku kwota minimalnej stawki godzinowej wzrośnie do poziomu 18,3 zł. Dla wielu pracowników rozliczających się za swoją pracę w trybie godzinowym i pobierają najniższą stawkę, podwyżka stawki będzie z pewnością miłą wiadomością. Obecnie płacę minimalną otrzymuje ok. 1,75 mln pracowników. W bieżącym roku minimalna stawka godzinowa wynosi 17 zł. Wysokość tej kwoty jest powiązana z wysokością minimalnego wynagrodzenia za pracę. „Dzięki tym podwyżkom dochody gospodarstw domowych wzrosną w przyszłym roku o blisko 3 miliardy złotych” – komentuje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. – „Zależy nam na tym, żeby dochody Polaków wzrastały, dlatego od samego początku rządów Zjednoczonej Prawicy tak dużą wagę przywiązujemy do znacznego wzrostu płacy minimalnej. Wprowadziliśmy też minimalną stawkę godzinową, która wcześniej w ogóle nie obowiązywała” – przypomina minister.

Jak wylicza minister rodziny, pracy i polityki społecznej, przyszłoroczny wzrost minimalnego wynagrodzenia do poziomu 2800 złotych przełoży się na wzrost dochodów gospodarstw domowych. Przewiduje, że wzrost ten wyniesie blisko 3 miliardy złotych.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż