Płaca minimalna wzrośnie w 2021 roku

20163

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Gwiazdy - od ubóstwa do milionów

We wtorek 15 września Rada Ministrów podjęła decyzję że wzrośnie obowiązująca w 2021 roku płaca minimalna, a także stawka godzinowa. Jak wynika z rozporządzenia przyjętego przez Radę Ministrów, wysokość płacy minimalnej wyniesie w przyszłym roku 2800 złotych. W 2021 roku na korzyść pracowników zmieni się również wysokość minimalnej stawki godzinowej.

Płaca minimalna i minimalna stawka godzinowa w 2021 roku

W przyszły, roku kwota minimalnej stawki godzinowej wzrośnie do poziomu 18,3 zł. Dla wielu pracowników rozliczających się za swoją pracę w trybie godzinowym i pobierają najniższą stawkę, podwyżka stawki będzie z pewnością miłą wiadomością. Obecnie płacę minimalną otrzymuje ok. 1,75 mln pracowników. W bieżącym roku minimalna stawka godzinowa wynosi 17 zł. Wysokość tej kwoty jest powiązana z wysokością minimalnego wynagrodzenia za pracę. „Dzięki tym podwyżkom dochody gospodarstw domowych wzrosną w przyszłym roku o blisko 3 miliardy złotych” – komentuje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. – „Zależy nam na tym, żeby dochody Polaków wzrastały, dlatego od samego początku rządów Zjednoczonej Prawicy tak dużą wagę przywiązujemy do znacznego wzrostu płacy minimalnej. Wprowadziliśmy też minimalną stawkę godzinową, która wcześniej w ogóle nie obowiązywała” – przypomina minister.

Jak wylicza minister rodziny, pracy i polityki społecznej, przyszłoroczny wzrost minimalnego wynagrodzenia do poziomu 2800 złotych przełoży się na wzrost dochodów gospodarstw domowych. Przewiduje, że wzrost ten wyniesie blisko 3 miliardy złotych.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia