Ratowanie życia w Szybkiej Kolei Miejskiej

275

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

życia

Warszawska Szybka Kolej Miejska uczy ratowania życia za pomocą znajdującego się w niej defibrylatora AED. Dzięki akcji każdy podróżujący będzie mógł się dowiedzieć, jak korzystać ze specjalistycznych urządzeń. Co jest głównym celem tej inicjatywy? 

Ratowanie życia w Szybkiej Kolei Miejskiej – najnowsze urządzenia 

Inicjatorzy całego przedsięwzięcia mają przede wszystkim nadzieje na szerzenie świadomości w zakresie ratowania ludzkiego życia. O naukę korzystania z urządzeń ratujących życie zadba stołeczny przewoźnik kolejowy. Sama Warszawska Szybka Kolej Miejska na wyposażenie wszystkich pojazdów w defibrylatory przeznaczyła 140 tysięcy złotych. Wato podkreślić, że działanie defibrylatora ma na celu przywrócenie prawidłowej akcji serca. Jego użycie jest całkowicie bezpieczne i wymaga od nas jedynie stosowania się do kilku prostych zasad. Jedną z nich jest odsłonięcie klatki piersiowej. Urządzenie samodzielnie dokonuje analizy pracy serca. Dzięki jego użyciu można skierować pacjenta na dalsze leczenie do pogotowia ratunkowego. „Czujemy się odpowiedzialni za zdrowie i życie naszych pasażerów. Drużyny pociągowe regularnie szkolą się w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Teraz mają dodatkową moc – defibrylator”. – powiedział Alan Beroud, Prezes Zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej. Ponadto podkreślił, jak w przypadku zatrzymania akcji serca istotna jest szybka reakcja. 

życia

Ratowanie życia w Szybkiej Kolei Miejskiej – istotna profilaktyka 

Nagłe zatrzymanie krążenia niesie za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo. Okazuje się jednak, że w takim przypadku kobiety są dużo bardziej narażone od mężczyzn. Według amerykańskich badań z 2018 roku dużo niższe są także szanse kobiet na otrzymanie prawidłowej pomocy. Wiele z nich ma bowiem problem mentalny. Jest on związany z lękiem przed nie odpowiednim dotykiem, obnażeniem piersi czy uszkodzeniem ciała. I tę kwestię postanowił skomentować Alan Beroud, Prezes Zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej: „Nasza kampania pokazuje, że reanimując kobietę z użyciem defibrylatora należy odsłonić klatkę piersiową, ponieważ tylko wtedy działamy skutecznie. Pamiętajmy o tym, że ratujemy ludzkie życie i w takiej sytuacji musimy przełamać wstyd czy inne opory – podkreślił. Dodajmy, że dostawcą defibrylatorów zamontowanych w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej jest firma ADEMAX. Działalność tworzą strażacy, ratownicy, instruktorzy i specjaliści od technologii. 

Ratowanie życia w Szybkiej Kolei Miejskiej – kultowy środek transportu 

Oprócz wspomnianej firmy ADEMAX partnerami akcji są Warszawski Transport Publiczny oraz drużyna futbolu amerykańskiego Warsaw Mets. Szybka Kolej Miejska działa na terenie Warszawy od ponad 15 lat. Warto podkreślić, że jest piątym pojazdem w Polsce jeśli chodzi o liczbę dziennych pasażerów. Korzystając z nowoczesnych pociągów dbamy także o środowisko. Najnowsza akcja z użyciem defibrylatorów to doskonała okazja, by pomyśleć o naszym bezpieczeństwie. W przypadku zagrożenia życia niezwykle ważna jest szybka reakcja. Dzięki tej inicjatywie będziemy mogli kolejny raz nauczyć się wzajemnej, społecznej odpowiedzialności.

Foto: SKM

Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Bezpieczna Podróż na temat defibrylatorów AED w SKM

Zobacz także o zwiększającej się liczbie AED na Mazowszu

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia