Zakroczym pomaga uchodźcom

0
36
Na zdjęciu Mariusz Wyszyński główny specjalista ds. zarządzania kryzysowego, obronności i obrony cywilnej w Zakroczymiu
Zakroczym pomaga uchodźcom - obecnie na terenie gminy jest zgłoszonych 15 miejsc pobytu osób z Ukrainy - mówi Mariusz Wyszyński, główny specjalista ds. zarządzania kryzysowego, obronności i obrony cywilnej w Zakroczymiu

Jak Zakroczym pomaga uchodźcom z Ukrainy? O tym mówił w Radiu Bezpieczna Podróż główny specjalista ds. zarzadzania kryzysowego, obronności i obrony cywilnej w Zakroczymiu Mariusz Wyszyński. Na terenie gminy obecnie znajduje się 15 miejsc zgłoszonego pobytu uchodźców. Znaczna większość tych osób przebywa w prywatnych domach. Od 2 do nawet 20 osób u jednej rodziny. Są to głównie kobiety z małymi dziećmi. Łącznie jest to ponad 70 osób. Jak wiadomo liczba ta jednak będzie się zwiększać z dnia na dzień, jeśli nie zakończą się działania wojenne. W związku z tym władze gminy właśnie kończą przygotowywać i wyposażać dla uciekających z Ukrainy lokale w dwóch budynkach. W jednym 8 lokali, w drugim 2 lokale. Jak podkreślają samorządowcy skala potrzeb jest duża, ale starają się im sprostać na miarę możliwości gminy. A jak jeszcze gmina Zakroczym włącza się w pomoc dla Ukraińców? O tym usłyszysz w poniższym materiale.

Zakroczym pomaga uchodźcom – Lokalne społeczności mają głos 22.03.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat pomocy dla uchodźców? Przeczytaj także jak gmina Wieliszew pomaga uchodźcom.