Góra Kalwaria wspiera uchodźców

389

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu Piotr Chmielewski rzecznik urzędu miasta i gminy Góra Kalwaria. Jak Góra Kalwaria wspiera uchodźców?
Jak Góra Kalwaria wspiera uchodźców? Na to pytanie na antenie Radia Bezpieczna Podróż odpowiada Piotr Chmielewski, rzecznik urzędu miasta i gminy Góra Kalwaria

Góra Kalwaria wspiera uchodźców na różne sposoby. Jak powiedział na antenie Radia Bezpieczna Podróż Piotr Chmielewski, rzecznik urzędu miasta i gminy, na terenie gminy przebywa 600 uchodźców. 315 osób zostało ulokowanych w ośrodkach prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Piasecznie. Kolejnych blisko 300 uchodźców przyjęły pod swój dach osoby i firmy prywatne. Ponadto na terenie gminy od początku wybuchu wojny mieszkańcy prowadzą oddolną inicjatywę pod nazwą „Góra Kalwaria dla Ukrainy”. Wolontariusze organizują zbiórki żywności, środków higieny osobistej i ubrań na rzecz uchodźców. W jaki sposób społeczność Góry Kalwarii wspiera jeszcze Ukraińców? O tym w naszym materiale.

Góra Kalwaria wspiera uchodźców – lokalne społeczności mają głos 25.03.2022

Z pewnością kolejne odcinki audycji „Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia uchodźców z Ukrainy przez samorządy? Przeczytaj i posłuchaj także jak warszawska dzielnica Bielany pomaga uchodźcom z Ukrainy.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia