Bielany też pomagają uchodźcom

398

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu Sylwia Lacek wiceburmistrz dzielnicy Bielany. Bielany też pomagają uchodźcom.
O działaniach pomocowych dla uchodźców, podjętych przez władze dzielnicy Bielany, mówi Sylwia Lacek wiceburmistrz Bielan

Bielany też pomagają uchodźcom. Ta warszawska dzielnica włączyła się w działania pomocowe od samego początku wybuchu wojny w Ukrainie. Jak mówi wiceburmistrz Bielan Sylwia Lacek na terenie dzielnicy przebywa obecnie 2,5 tys. rodzin, które uciekły z Ukrainy. Część z tych osób znalazła schronienie u swoich bliskich, którzy tu mieszkają, część przyjęli pod swój dach mieszkańcy Bielan. Pomocy uchodźcom udzielają również mające na terenie dzielnicy swoje siedziby uczelnie wyższe i parafie. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Akademia Wychowania Fizycznego udostępniły dla uchodźców swoje akademiki. Do nich dołączyli także prywatni przedsiębiorcy, prowadzący hostele. Ponadto na terenie dzielnicy odbył się koncert charytatywny, podczas którego na pomoc uchodźcom zebrano 18 tys. zł. Pieniądze te zostały przekazane na wsparcie ukraińskich dzieci, w tym m.in. na opiekę psychologiczną. A jak jeszcze dzielnica Bielany pomaga uchodźcom? O tym w naszym materiale.

Bielany też pomagają uchodźcom – Lokalne społeczności mają głos 24.03.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia uchodźców z Ukrainy przez samorządy? Przeczytaj i posłuchaj także jak gmina Michałowice wspiera uchodźców.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia