Baranów współpracuje z organizacjami pozarządowymi

402

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Baranów współpracuje z organizacjami pozarządowymi
Baranów współpracuje z organizacjami pozarządowymi

Jak Gmina Baranów współpracuje z organizacjami pozarządowymi na swoim terenie. O tym dowiemy się z rozmowy z Panią Martyną Adamczyk z Urzędu Gminy w Baranowie. W ostatniej edycji konkursu wygrał KS Orion zajmujący się piłką nożną i od tego roku tenisem ziemnym. W Bożej Woli działa klub SKS Siła przygotowujący młodych zapaśników. Z innego typu organizacji, działają też Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie Kaski i Okolic dla seniorów. W miarę sił i środków gmina stara się współpracować i dofinansowywać tego typu organizacje.

Jak Baranów współpracuje z organizacjami pozarządowymi odpowiada nam pani Martyna Adamczyk

Baranów (daw. gmina Kaski) – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie grodziskim. Siedziba władz gminy to Baranów. Według danych z 31 grudnia 2016 r. gmina miała 5240 mieszkańców. Natomiast według danych z 31 grudnia 2019 roku gminę zamieszkiwało 5340 osób. Według danych z roku 2005 gmina Baranów ma obszar 75,37 km² i stanowi 20,54% powierzchni powiatu grodziskiego.

Baranów - rzymskokatolicki kościół parafialny p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP
Baranów – rzymskokatolicki kościół parafialny p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP

Kościół parafialny p. w. św. Józefa w Baranowie

12 października 1912 r. erygowano parafię. Źródła podają że w Baranowie ukazała się Matka Boska. W tym miejscu postawiono drewnianą kapliczkę z obrazem Matki Boskiej i św. Antoniego, który przeniesiono do kościoła w Kaskach. Tam za ich sprawą miały miejsce cudowne uzdrowienia. 20 grudnia 1917 r. kościelna komisja w Warszawie uznała obrazy Matki Boskiej i św. Antoniego za cudowne. W latach 1907–1920 wybudowano kościół wg projektu Stanisława Grochowicza i Bronisława Czosnowskiego. Świątynia została poświęcona przez kardynała Kakowskiego w 1920 roku.

Więcej o historii możemy przeczytać na stronie Gminy Baranów

Poprzednie nasze artykuły na temat Gminy Baranów, jeżeli ich nie czytałeś zapraszamy Baranów dzieci uchodźców w szkołach oraz Baranów dla niepełnosprawnych

Ubiegłoroczne obchody Dożynki 2021 w Gminie Baranów

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia