Zamach na Władimira Putina, media ujawniają nowe informacje

85
Władimir Putin

Próba zamachu na Władimira Putina miała miejsce w marcu i była całkowicie nieudana – informuje we wtorek portal dziennika “Bild”. Po tym zdarzeniu rosyjski prezydent miał jeszcze bardziej zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przebywa w odosobnionym bunkrze, jego życia strzegą snajperzy, używa specjalnych rękawiczek a jego posiłki testują degustatorzy.

69-letni Putin przeżył już pięć prób zamachu, z których ostatni miał miejsce w marcu, krótko po inwazji Rosji na Ukrainę.

Oprócz przeciwników, którzy próbują go zabić. Putin najwyraźniej zmaga się również z własnym zdrowiem. Jego dokumentacja medyczna jest utrzymywana w tajemnicy” – dodaje “Bild”. Zespół rosyjskich dziennikarzy śledczych “Projekt” ujawnił niedawno “długą listę chorób i urazów z których niektóre są poważne” z którymi ma zmagać się rosyjski przywódca.

Zespół lekarzy obecny jest u jego boku przez całą dobę” – dodaje “Bild” i przypomina, że kilka publicznych wystąpień Putina, które miały miejsce od początku wojny w Ukrainie mocno “podsyciło spekulacje na temat stanu jego zdrowia”, które “dramatycznie się pogorszyło”.