XX Piknik Pojazdów Zabytkowych w Tucholi 7 – 10.07.2022

918

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

XX Piknik Pojazdów Zabytkowych w Tucholi 2022
XX Piknik Pojazdów Zabytkowych w Tucholi 2022

 W dniach 7 – 10 lipca 2022 roku odbędzie się XX Piknik Pojazdów Zabytkowych w Tucholi który w niedzielę 10 lipca zakończy się Wystawą.

Jak wszyscy wiedzą Tuchola to stolica Borów Tucholskich, a impreza skierowana jest do wszystkich miłośników zabytkowej motoryzacji i nie tylko.

    W tym roku organizator chce zaproponować uczestnikom formułę, która została wypróbowana w zeszłym roku, a mianowicie spotkanie. Piknik Rodzinny Miłośników Pojazdów Zabytkowych rozpocznie się już w czwartek 7 lipca, a piątek i sobotę spędzić można będzie w trasie poznając urokliwe zakątki regionu w formie turystycznego rajdu. Spotkanie zwieńczy jubileuszowa XX Wystawa Pojazdów Zabytkowych w Tucholi, gdzie swoje pojazdy będziecie mogli zaprezentować szerszej publiczności.

Zapraszamy Was z całymi rodzinami, bowiem chcemy, aby to była impreza rodzinna, w której coś ciekawego znajdą dla siebie zarówno miłośnicy pojazdów jak i członkowie ich rodzin, z dziećmi włącznie. Bazą zlotu tradycyjnie będzie ośrodek „Nad Brdą” (dawniej „Pod Jeleniem”), gdzie do dyspozycji przewidziano komfortowe domki oraz pole namiotowe. Organizator stawia na kameralny charakter pikniku, tak aby w pełni zapewnić bezpieczeństwo uczestników i pojazdów więc ilość załóg będzie ograniczona. Na udział w zlocie konieczna jest wcześniejsza rejestracja, rozpoczęta od 1 czerwca. Do udziału w samej niedzielnej wystawie zapraszamy bez wcześniejszej rejestracji.

Do udziału w pikniku jak i wystawie dopuszczamy pojazdy wyprodukowane do 1980r, (młodsze, jeśli produkcja danego modelu trwała już w 1980r) wyjątkiem są pojazdy rodzimej produkcji i z tzw. bloku wschodniego, dla których znosimy kryterium wieku.

XX Piknik Pojazdów Zabytkowych w Tucholi plakat 2022
XX Piknik Pojazdów Zabytkowych w Tucholi plakat 2022

XX Piknik Pojazdów Zabytkowych w TucholiRamowy plan wydarzenia:

1. Czwartek 7 lipca – powitanie gości, rejestracja, zakwaterowanie, wieczorne ognisko,

2. Piątek 8 lipca – śniadanie w ośrodku, odprawa i wyjazd na trasę rajdu (ok. 150km), obiad na trasie (we własnym zakresie), wieczorna integracja przy ognisku,

3. Sobota 9 lipca –  śniadanie w ośrodku, odprawa i wyjazd na trasę rajdu (ok. 150km), obiad na trasie (we własnym zakresie), po powrocie gry i konkursy dla każdej grupy wiekowej, kolacja, podsumowanie rajdu i rozdanie nagród,

4. Niedziela 10 lipca– śniadanie w ośrodku, przejazd na Jubileuszową XX Wystawę Pojazdów Zabytkowych – Park Zamkowy w Tucholi.

Koszty: 

– domek (4 osobowy) – 240zł/doba

– namioty/ kampery/ przyczepy – 15zł/ osoba/ doba, możliwość podłączenia prądu – 15zł/ doba

– możliwość zamówienia śniadania w ośrodku – 25zł/ osoba – wymagana wcześniejsza deklaracja przy rejestracji

– sobotnia kolacja – 75zł od osoby dorosłej

– wpisowe na piknik z wystawą – 150zł od załogi

– wpisowe na samą wystawę – 50zł od załogi.

XX Piknik Pojazdów Zabytkowych w Tucholi Rynek w Tucholi
XX Piknik Pojazdów Zabytkowych w Tucholi 2022 Rynek w Tucholi

Ciekawe informacje można znaleźć m.in /turystykabezfiltrow.tuchola/

Na zakończenie relacja z 2021 XIX Zlot pojazdów zabytkowych+Motoserce Tuchola 11.07.21r.

A propos, wypada wymienić strony z których korzystałem aby ten artykuł mógł powstać: zabytkowe.tuchola.pl/wystawy/xx-piknik.html; /www.facebook.com/events/

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2022. Z pewnością mogą cię też zainteresować Imprezy plenerowe piknik koncert w sezonie 2022.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Poprzedni artykułNowe podatki od samochodów spalinowych
Następny artykułZielonka na wakacje
Piotr Pawlak
Jestem miłośnikiem zabytkowej motoryzacji i turystyki z nią związanej. Interesuje się historią Warszawy, a wolnych chwilach oglądam stare polskie komedie przede wszystkim mistrza Stanisława Barei. Dobry rock-and-roll, ska i punk rock nie są mi obce, no i oczywiście klasyka metalu z lat 80/90. Wszystko to okraszone jest fotografią kiedyś kliszową obecnie cyfrową.

Brak postów do wyświetlenia