Powódź w Australii, coraz trudniej się tam żyje!

353

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sydney
Powódź w Australii

Nawet 350 mm opadów, podało Biuro Meteorologiczne, ostrzegając przed ryzykiem powodzi wzdłuż rzeki Nepean. Ulewne deszcze spowodowały, że nastąpiło przelanie głównej tamy w Sydney – poinformowały służby.

Powódź w Australii

Nie ma przestrzeni, w której woda mogłaby pozostać w tamach. Rozpoczyna się ich przelewanie. Rzeki płyną bardzo szybko i są bardzo niebezpieczne. Poza tym mamy ryzyko powodzi błyskawicznych, w zależności od tego, gdzie są deszcze” – powiedziała komisarz stanowej służby ratowniczej Carlene York.

Rząd australijski przydzielił dla stanu Nowa Południowa Walia 100 żołnierzy, którzy pomagają przy układaniu worków z piaskiem oraz dwa helikoptery do pomocy przy ewentualnych akcjach ratunkowych

Australijska agencja meteorologiczna Bureau of Meteorology ostrzegła, że ulewne deszcze mogą doprowadzić do powodzi i osunięć ziemi wzdłuż wschodniego wybrzeża stanu Nowa Południowa Walia. Niebezpieczny jest też silny wiatr.

Stoimy teraz w obliczu zagrożeń na wielu frontach: powodzie błyskawiczne, powodzie na rzekach i erozja wybrzeża – powiedziała minister ds. służb ratunkowych Nowej Południowej Walii Steph Cooke w czasie briefingu prasowego. Wezwała ludzi do ponownego rozważenia wakacyjnych podróży, ponieważ gwałtowna aura trafiła na początek szkolnych wakacji. – To jest sytuacja kryzysowa zagrażająca życiu – podkreśliła Cooke.

Powódź w Australii – jak nie susza to…

Ulewne deszcze spowodowały, że nastąpiło przelanie głównej tamy w Sydney – poinformowały służby. – Nie ma przestrzeni, w której woda mogłaby pozostać w tamach. Rozpoczyna się ich przelewanie. Rzeki płyną bardzo szybko i są bardzo niebezpieczne. Poza tym mamy ryzyko powodzi błyskawicznych, w zależności od tego, gdzie są deszcze – powiedziała komisarz stanowej służby ratowniczej Carlene York

Około 30 tys. mieszkańców Sydney oraz przedmieść zostało zmuszonych do ewakuacji lub otrzymało polecenie przygotowania się do opuszczenia swoich domów w związku z ryzykiem powodzi

Największe miasto Australii zmaga się z zagrożeniem powodziowym, szacowanym jako największe od ostatnich 18 miesięcy. Dla liczącego ponad pięć milionów mieszkańców miasta to czwarta w ciągu półtora roku powódź. 

Poprzednie powodzie jednak nie były tak dotkliwe i tak duże jak obecna. Ulewne deszcze w minionym tygodniu spowodowały wezbranie wody w tamach, ponad ich pojemność i w konsekwencji przelanie się wody. Przepełnione rzeki wystąpiły z brzegów, w wielu miejscach naruszając lub niszcząc infrastrukturę przeciwpowodziową.

Premier stanu Nowa Południowa Walia, którego stolicą jest Sydney, Dominic Perrottet powiedział, że „32 tys. osób dostało nakaz ewakuacji lub ostrzeżenia o byciu do niej gotowym”.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia