Leki na chłoniaka grudkowego

365

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Leki na chłoniaka grudkowego
Nowotwór wykryty we wczesnym stadium daje bardzo duże szanse wyleczenie.

Leki na chłoniaka grudkowego – poniżej znajdziecie informacje na ten temat. Zapraszam do przeczytania artykułu.

Leki na chłoniaka grudkowego – co to chłoniak grudkowy?

Chłoniak grudkowy pochodzi z grupy chłoniaków nieziarniczych, które naprawdę nie są złośliwe. Dodatkowo w Polsce rzadko się go spotyka. W tym przypadku mamy do czynienia z powiększonymi węzłami chłonnymi. Mają one szerokość nawet 2 centymetrów. Konkretnie ten chłoniak zwie się też indolentnym, czyli powoli postępującym. Ta choroba zaczyna się najczęściej w jednym węźle chłonnym, powoduje jego stopniowe powiększanie się, a więc z czasem zaczyna daje przerzuty do innych węzłów chłonnych. Dochodzi nawet w późniejszej fazie także do szpiku. Jednocześnie może to powodować zmniejszoną ilość krwinek czerwonych (niedokrwistość), i a także lub płytek krwi, a także zmniejszoną lub znacznie zwiększoną ilość białych krwinek.

Leki na chłoniaka grudkowego   

Leki na chłoniaka grudkowego – co to chłoniak grudkowy? cd.

Ponieważ proces ten to bardzo wolny i daje mało dolegliwości. Dlatego w 2/3 przypadków chorobę poznaje się dopiero w stadiach zaawansowanych. Popularnym zjawisko to takie, w którym zdarza się, że chłoniaka grudkowego poznaje się dopiero, gdy węzły osiągają rozmiary kilkunastu centymetrów. Czasami przyczyną rozpoznania bywa płyn w jamie opłucnej, typowy dla choroby zaawansowanej oraz także związana z nim znaczna duszność. Na dodatek warto dodać, iż 20% wszystkich chłoniaków oraz około 70% chłoniaków łagodnych stanowi chłoniak grudkowy. Naprawdę, gdyby były zawody w Europie na najczęstszego chłoniaka, byłby drugim najczęściej opisywanym chłoniakiem, zaraz po chłoniaku rozlanym z dużych komórek B.

Leki na chłoniaka grudkowego

Leki na chłoniaka grudkowego zawierają rytuksymab, doksorubicyna, winkrystyna, cyklofosfamid, prednizon. Jest to zasada R-CHOP. Rytuksymab dostępny jest w leku pod nazwą MabThera. Istnieje też lek, który nazywa się Rituxan. Także ma w swoim składzie rytuksymab. Myocet z pewnościa zawiera doksorubicynę. Winkrystyna to lek wymieniony powyżej, występuje pod nazwa handlową Vincristine Teva. Prednizon nazywa się w aptekach Lodotra. Lek występuje w postaci tabletki o opóźnionym uwalnianiu substancji czynnej prednizonu. Naprawdę należy do glikokortykoidów. Oczywiście glikokortykoidy działają także przeciwzapalnie.

Leki na chłoniaka grudkowego

Leki na chłoniaka grudkowego – sposoby leczenia

Leczenie chłoniak naprawdę bywa bardzo różne. Leczenia w początkowych stadiach są łatwe do wyleczenia, też nie powinniśmy się zamartwiać jeśli dopiero co zauważyliśmy go u siebie. W tym przypadku nawet nie trzeba łączyć chemioterapii z radioterapią. Leczenie chłoniaka grudkowego w stadium zaawansowanym nie zaczyna się w rzeczywistości natychmiastowo, po postawieniu diagnozy choroby. Niestety chłoniak w stadium III jest nieuleczalny, ale także najczęściej rozwijanie się choroby przebiega powolnie i też bez mocno widocznych objawów. Chorych żywot liczy nawet kilkanaście lata średnia długość życia. Bez wątpienia wytypowano tak na podstawie chorych, którzy są dopuszczeni do chemioterapii.

Foto: Pexels.com

Przeczytaj także: Leki kardiologiczne – Atropina

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia