Kulinarna Nawigacja – Weki, słoje i przetwory

274

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Weki, słoje i przetwory
Weki, słoje i przetwory

Jarosław Uściński zaprasza na Kulinarną Nawigację. Tematem przewodnim najnowszej audycji są sprawdzone przepisy Jarka Uścińskiego na weki, słoje i przetwory.

O czym będzie mowa w audycji?

Na co musimy zwrócić uwagę podczas przygotowywania weków? Jak prawidłowo pasteryzować słoiki? Dlaczego trzeba pamiętać o tym, aby warzywa były poddane wysokiej temperaturze? Z jakiego powodu musimy dobrze udusić warzywa, zanim wsadzimy je do słoika. Jakie składniki Jarek Uściński dodaje do leczo? Ponadto szef Moonsfery wytłumaczy, dlaczego sklepowe curry nie ma nic wspólnego z mieszanką przypraw rodem z Indii.

W audycji jak zawsze nie zabraknie ciekawostek około kulinarnych. Zapraszamy do słuchania!

Cz. 1 Kulinarna Nawigacja – Weki, słoje i przetwory

Cz. 2 Kulinarna Nawigacja – Weki, słoje i przetwory

Cz. 3 Kulinarna Nawigacja – Weki, słoje i przetwory

Cz. 4 Kulinarna Nawigacja – Weki, słoje i przetwory

Cz. 5 Kulinarna Nawigacja – Weki, słoje i przetwory

O prowadzącym

Kim jest Jarek Uściński? Bez wątpienia to jeden z najlepszych polskich kucharzy. Na co dzień szef kuchni i właściciel restauracji MOONSFERA. A także Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, menadżer Reprezentacji Polski Kucharzy Profesjonalnych, wielbiciel i mistrz BBQ. Również członek drużyny BBQ Kings Polska, z którą zdobył wiele tytułów na czołowych wydarzeniach w świecie. Z Radiem Bezpieczna Podróż związany od kwietnia 2021 roku. Prowadzi audycję “Kulinarna nawigacja”.

Na zdjęciu Jarek Uściński - prowadzący audycję "Kulinarna Nawigacja" w Radiu Bezpieczna Podróż.

Jarek Uściński – o sobie

O sobie mówi: – Rolą kucharza jest uczyć się smaków. Jem wszystko, co potencjalnie jest jadalne, co napotkam na swojej drodze i zapamiętuję. Tak buduję swój słownik smaku, to moja pasja. Prowadzenie restauracji to dla mnie radość bycia w kuchni. Radość tworzenia potraw, które zachwycą gości nieprzewidywalnymi, fascynującymi, nowatorskimi kompilacjami smaków i aromatów. Które stworzą harmonię dzięki spotkaniu wyobraźni szefa kuchni z wiedzą i wrażliwością sommeliera. Kocham przebywać z ludźmi. Choć najchętniej odpoczywam z dala od nich. To zdrowe podejście, żeby się nie przesycić. Cenię sobie prawdziwość i uczciwość kulinarną. Wielce szanuję to, że moja cudowna Załoga gra ze mną takimi samymi kartami. I choć czasem jest nam ciężko nie idziemy na skróty. Zawsze nakarmimy Was tak, jakbyśmy karmili własną rodzinę. 

Więcej odcinków “Kulinarnej nawigacji” z niebanalnymi przepisami na pyszne jedzenie znajdziesz tutaj.

Zapraszamy do restauracji Moonsfera oraz Zdrówko Legionowo!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia