Hyundai Tucson Hybrid

424

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

tucson foto z tyłu

Miasto w Arizonie dało nazwę modelowi SUVa z Korei Południowej, dla przewrotności świetnie sprzedającego się w Europie. Tucson jest najlepiej sprzedającym się modelem marki. Hyundai Tucson Hybrid jest jednym z najekonomiczniejszych SUVów.

Hyundai Tucson Hybrid

Ten model jest produkowany już 2004 roku i jak widać kolejne jego generacje zwiększają udział w rynku. W samej Europie sprzedano już prawie 2 mln sztuk tego modelu. W związku z tym że Hyundai się rozwija a Tucson jest najlepiej sprzedającym się modelem więc z roku na rok sprzedaż rośnie. To gwarantuje jego dopracowanie i utrzymanie jakości technologicznej to obecnych warunków. Ta generacja jest dostępna od 2 lat i cieszy się dużym zainteresowaniem. Pośród 3 wersji napędu jest silnik benzynowy solo, hybryda oraz plug-in hybryda. My zajęliśmy się tą środkową wersją jako optymalną.

tucson z przodu i z boku

Jest to kompromis pomiędzy nowoczesnością a kosztami zakupu, wyraźnie mniejsze spalanie od wersji z samym silnikiem spalinowym. Wyraźnie też taniej od plug-in’u. Nie można mieć wszystkiego. Jazda tym samochodem też uczy nowego spojrzenia na styl jazdy. Tu możemy wybrać na prawdę dynamiczną jazdę bo razem mamy do dyspozycji 230KM albo bardzo przyzwoitą ekonomię. Tryb sport to dynamika poniżej 8s do setki ale eko to poważna ulga dla portfela. System hybrydowy jest tak wydajny że w korzystnych warunkach mamy do przejechania nawet parę kilometrów w trybie EV czyli tylko elektrycznym.

wnętrze od strony kierowcy hyundai tucson

Hyundai Tucson Hybrid – ekonomia

To co zarejestrowaliśmy to przy jeździe po mieście możemy wyrobić się w 5l/100 nie przekraczając 70km/h. Przy pokonywaniu trasy z dozwoloną prędkością 90km/h też możemy liczyć na coś w okolicach 5l/100. Wszystko zależy od klimatyzacji oraz załadowania auta. Przy 5 osobach z bagażem i włączoną klimą to będzie 5.6 ale na pusto i bez klimy to już 4.9/100km. Są to jak na tą wielkość pojazdu bardzo atrakcyjne wartości. Mocną stroną auta jest przestronna kabina pasażerska i dobre wyciszenie. Materiały użyte do budowy kabiny są wysokiej jakości i spasowanie ich nie pozostawia nic do życzenia.

uniesiona klapa bagażnika w naszym testowym tucsonie

Podróżowanie tym samochodem nawet w 5 osób i bagażem jest przyjemne, dynamika nadal jest wystarczająca. Wybraliśmy się w góry i to w duży upał, co nas zaskoczyło to to że na stromych zjazdach hamulce dawały radę bez faddingu. Ze względu na bezpieczeństwo jazdy w takich warunkach baliśmy się bo znacznie droższe auta w takich warunkach miały tendencje do przegrzewania układu hamulcowego. Kiedy płyn hamulcowy się zagotuje żadna siła nie zahamuje auta.

zegary tucsona w czasie jazdy

aktualny cennik Hyundaia

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia