Świąteczny faworek i nie tylko

0
88
Gość "Kulinarnej Nawigacji" zdradził nam dziś kilka trików, które sprawią, że nasze potrawy świąteczne będą wyjątkowe

Świąteczny faworek i nie tylko był tematem dzisiejszej rozmowy Pawła Kubalskiego z Jarosławem Uścińskim w audycji z cyklu “Kulinarna Nawigacja”. Mężczyźni rozmawiali o tradycyjnych świątecznych potrawach oraz sposobie ich przygotowywania.

O świątecznym faworku i nie tylko

W pierwszej części programu nasz gość opowiada między innymi o tym jak powstają faworki. Te tradycyjne, zawdzięczają swój wyjątkowy smak temu, że są smażone na smalcu. Kucharz zaznaczył, że nigdy nie uzyskamy pożądanego smaku faworków, czy też pączków, smażonych na oleju. Podkreślił także w tym miejscu, że kuchnia ta staropolska, była znacznie smaczniejsza i zdrowsza, od tej nowoczesnej. Mężczyźni podczas rozmowy poświęcili sporo uwagi szeroko rozumianej zdrowej żywności. Jeśli chcecie dowiedzieć się, na co szczególnie zwracać uwagę i czego unikać, wysłuchajcie całego podcastu.

Świąteczny faworek i nie tylko – tradycyjne potrawy wigilijne

Jeśli mowa o tradycyjnych potrawach wigilijnych, nie mogło zabraknąć przepisu na barszcz czerwony. Ten najlepszy i jedyny, oczywiście na naturalnym zakwasie, zrobionym własnoręcznie, na kilka dni przed przyrządzaniem. Kucharz podał dokładny przepis na zakwas, który ja już sobie zapisałam i na pewno wykorzystam podczas gotowania. W tym miejscu należy dodać, że zakwas taki ma wyjątkowe właściwości zdrowotne i warto pić go codziennie. Pan Jarosław krok po kroku zdradził jak przygotować pyszny barszczyk, ale nie tylko. Dowiecie się również, w czym tkwi sekret pysznego, domowego pasztetu.

Wiele sposobów na wigilijnego śledzia

Wielu z nas nie wyobraża sobie wigilijnego stołu bez śledzia. A są też i tacy, którzy wręcz się nim zajadają. Sposobów na jego przyrządzenie jest wiele, od tych tradycyjnych, po te bardziej nowoczesne. Nasz gość preferuje jednak te tradycyjne w oleju lub ze śmietaną, cebulą i jabłkiem. Obowiązkowo do tego puree ziemniaczane, bądź ziemniaki gotowane w mundurkach i każdy miłośnik śledzika, będzie zachwycony. W restauracji “Moonsfera” już dziś przygotowywane są potrawy świąteczne, na różnego rodzaju przyjęcia firmowe. W związku z tym możemy zamówić sobie świąteczne potrawy jedynie na wynos.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji “Kulinarnej Nawigacji”

Świąteczny faworek i nie tylko

Więcej odcinków “Kulinarnej Nawigacji” znajdziecie pod tym linkiem

Słuchaj nas online!