Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie

333

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie oferuje swoim mieszkańcom różne formy wsparcia

Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie ma na celu wspieranie swoich mieszkańców poprzez udzielanie im różnych form pomocy. Mowa tu między innymi o świadczeniach rodzinnych, dodatkach mieszkaniowych, zasiłkach celowych, okresowych i wielu innych. O tym wszystkim opowiedzą nam w dzisiejszej audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” dyrektor placówki — Pan Piotr Mrozek, oraz zastępca dyrektora — Pani Monika Kajka.

Zadania realizowane w Ośrodku Pomocy Społecznej w Legionowie

W pierwszej części audycji dowiedzieliśmy się jakie programy i zadania realizuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie. W ramach Ustawy z 2004 roku ośrodek udziela pomocy wszystkim osobom, które tej pomocy potrzebują. Muszą one jednak mieszkać i przebywać na terytorium naszego kraju oraz spełniać dwa podstawowe kryteria. Pierwszym z nich jest wsparcie osób dotkniętych ubóstwem, sieroctwem, bezdomnością, niepełnosprawnością, bezrobociem, a także długotrwałą przewlekłą chorobą. Kolejnym natomiast jest kryterium dochodowe, które obecnie wynosi 600 zł na osobę w rodzinie oraz 776 zł na osobę samotną. Aby uzyskać pomoc należy zgłosić się do ośrodka i złożyć odpowiednie wnioski do pracownika socjalnego. Następnie przeprowadzany jest wywiad środowiskowy na podstawie którego udzielana jest odpowiednia pomoc. Ośrodek może udzielić nam wówczas zasiłek celowy, który jest pomocą doraźną na zakup żywności, lekarstw czy też ubrań. Zasiłek okresowy natomiast przyznaje się osobom bezrobotnym i długotrwale chorym.

Oprócz tego Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie realizuje świadczenia rodzinne, zasiłki i świadczenia pielęgnacyjne, oraz rodzicielskie i becikowe. W szczególny sposób ośrodek dba o osoby starsze, bezdomne i o najmłodszych.

Świetlica terapeutyczna, klub młodzieżowy i Dzienny Dom Senior+

Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie posiada instytucje, które działają obok jednak nadal w jego ramach, i są to: świetlica terapeutyczna, klub młodzieżowy i Dzienny Dom Senior+. Świetlica terapeutyczna i klub młodzieżowy są skierowane do dzieci i młodzieży. W ramach ich działalności odbywają się zajęcia manualne, nauka gry na gitarze, wyjścia do kina czy teatru. Organizowane są również zawody sportowe czy spotkania rodzinne. Z kolei dla osób starszych Ośrodek oferuje pobyt w Dziennym Domu Senior+. Seniorzy znajdą tam zajęcia integracyjne, różnego rodzaju rozrywki oraz ciepły posiłek. W placówce mogą przebywać w godzinach od 8 do 16 i miło spędzić czas z rówieśnikami. Więcej na temat działalności i form wsparcia Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie dowiecie się z naszej audycji.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia