Trzeźwy umysł = bezpieczna kąpiel

443

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą

Trzeźwy umysł = bezpieczna kąpiel to projekt przygotowany przez Inspekcję Sanitarną w Legionowie. O jego założeniach opowiedziała nam Pani Patrycja Siek z Państwowej Inspekcji Sanitarnej w audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom”. Dowiedzieliśmy się także jakie zagrożenia wynikają z nadużywania alkoholu i środków psychoaktywnych.

Cele projektu

W związku z tym, że za kilka dni rozpoczynają się wakacje Inspekcja Sanitarna w Legionowie ruszyła z projektem „Trzeźwy umysł = bezpieczna kąpiel”. Powiat legionowski zlokalizowany jest nad Zalewem Zegrzyńskim i niestety każdego roku dochodzi tu do przypadków utonięć. Za główną przyczynę takiego stanu rzeczy uznaje się spożywanie alkoholu lub środków psychoaktywnych. Często wypadki zdarzają się także na dzikich, niestrzeżonych kąpieliskach. Dlatego w szkołach organizowane są pogadanki podnoszące wiedzę i świadomość wśród dzieci i młodzieży. Nastolatkowie podczas takich spotkań mogą również skorzystać z alkogogli czy narkogogli. Przekonają się wówczas jak człowiek czuje się po spożyciu alkoholu bądź narkotyków.

Pani Patrycja zwróciła uwagę, że problem z uzależnieniem często dotyka młodzież już w wieku 17-19 lat. Bywa, że są to także znacznie młodsze osoby. Młodzież sięga po alkohol i środki psychoaktywne często z ciekawości, chęci zaimponowania innym czy też za namową kolegów. Nasz gość podkreślił także, że niektóre substancje psychoaktywne potrafią uzależnić już nawet za pierwszym razem. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat projektu i uzależnień zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Trzeźwy umysł = bezpieczna kąpiel

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/
natomiast jeśli nie radzisz sobie z problemem alkoholowym zacznij od detoksu

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia