Ocena neurorozwojowa dzieci do 3 roku życia

0
126
Wizyta u fizjoterapeuty przydatna jest w przypadku każdego nowonarodzonego dziecka

Ocena neurorozwojowa dzieci do 3 roku życia to bezpłatne badania finansowane przez Gminę Legionowo skierowane do najmłodszych mieszkańców. O owym programie i rehabilitacji niemowląt opowie nam dziś, terapeutka Pani Anna Pękacka-Kochanowska w audycji z cyklu “Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom”.

Dlaczego warto wybrać się z niemowlęciem do fizjoterapeuty?

Wizyta u fizjoterapeuty, według Pani Anny, wskazana jest w przypadku każdego niemowlęcia. Szczególnie jednak zaleca się ją dzieciom przedwcześnie narodzonym i wszystkim tym, u których wystąpiły jakiekolwiek problemy podczas porodu. Terapeuta na początku spotkania, oceni wzorzec ruchowy dziecka pod kątem jakości i ilości. Pozwoli to na wczesne wychwycenie ewentualnych nieprawidłowości u niemowlęcia oraz szybkie wdrożenie potrzebnej rehabilitacji. Dodajmy, że rehabilitacja w pierwszych miesiącach życia noworodka jest łatwiejsza, skuteczniejsza i przynosi lepsze efekty. W przypadku dzieci zdrowych z kolei fizjoterapeuta pokaże młodym rodzicom jak prawidłowo dbać i pielęgnować nasze pociechy.

Badanie oceny neurorozwojowej dzieci do 3 roku życia

Gabinet Rehabilitacyjny – Zdrowe Plecy, zaprasza wszystkich najmłodszych mieszkańców Legionowa, na bezpłatne badania oceny neurorozwojowej. Jeśli zauważymy u naszego dziecka niepokojące objawy, takie jak na przykład:

-asymetryczne układanie ciała z dominacją jednej strony;

-uporczywe kolki, jak również odginanie główki i ciała w literkę C;

-silne reakcje lękowe podczas zmiany pozycji ciała;

-duże trudności z karmieniem (odginanie, prężenie, brak koordynacji pomiędzy oddychaniem a połykaniem);

-częste zaciskanie piąstek — koniecznie wybierzmy się z naszym maleństwem do fizjoterapeuty.

Więcej przydatnych informacji na temat badania i tego na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę w pierwszych miesiącach życia naszego dziecka, dowiecie się z audycji.

Ocena neurorozwojowa dzieci do 3 roku życia

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem