Kulinarna Nawigacja – wakacje nad morzem

0
128
Jeśli wakacje nad morzem to koniecznie pyszna smażona rybka

Wakacje nad morzem były tematem przewodnim dzisiejszej audycji z cyklu “Kulinarna Nawigacja”. Panowie Jarosław Uściński i Paweł Kubalski rozmawiali o tym, jak nie dać się oszukać nad Bałtykiem oraz o ogólnie panującej drożyźnie. Dodatkowo zachęcali do wypoczynku w miejscach mniej obleganych przez turystów.

O wysokich cenach nad Bałtykiem i nie tylko

Morze Bałtyckie to jedno z najbardziej ulubionych kierunków wakacyjnych. Mnóstwo tu atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i starszych. Bałtyk przyciąga turystów rozległymi, piaszczystymi plażami oraz dzikimi, malutkimi zakątkami, do których mało kto trafia. Dodatkowo wschody i zachody słońca są tu wyjątkowo urokliwe. Niestety za wszystkie te przyjemności przyjdzie nam w tym roku słono zapłacić. Miłośnicy morskich kąpieli i smażonej ryby muszą “uzbroić się w sporą ilość gotówki”. W tym miejscu Pan Jarosław zaznaczył, że czasami taniej jest wyjechać z rodziną za granicę, niż spędzić urlop w Gdańsku bądź w Sopocie. Ponadto podkreślił, że są nad morzem również malutkie, urokliwe miejscowości, gdzie znajdziemy spokój i ciszę. Dodatkowym atutem są przystępne ceny za pokoje i posiłki, dlatego warto wybierać właśnie te miejsca.

Jakich ryb unikać nad morzem

W dalszej części audycji Panowie przestrzegali nas przed nieuczciwymi knajpami w nadmorskich miejscowościach, które serwują słabej jakości ryby. Wybierajmy zatem restauracje, które otwarte są przez cały rok, a nie tylko w sezonie. Tam znajdziemy dobrą, prawdziwą rybę przygotowaną w uczciwy sposób. Dodatkowo przestrzegali nas przed jedzeniem ryb hodowlanych (mowa tu między innymi o łososiu), Pan Jarosław poleca natomiast troć wędrowną czy flądrę. Nasz kucharz ubolewał również nad tym, że nigdzie w Polsce nie może zjeść uczciwie przygotowanego Fish and chips. Te tradycyjne, proste danie składa się ze smażonej ryby w cieście z frytkami — nie jest więc zbyt skomplikowanym przepisem. Trudno jednak znaleźć smaczną jego wersję. Po więcej informacji na temat ryb i wakacji nad morzem, zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Kulinarna Nawigacja – wakacje nad morzem

Więcej odcinków “Kulinarnej Nawigacji znajdziesz pod tym linkiem