Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości

538

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Cechy dają między innymi możliwość nauki zawodu uczniom małoletnim

Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zrzesza przedsiębiorców z całego powiatu legionowskiego. O jego działalności opowiedzieli nam dziś w audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” nasi goście. A byli nimi: Pani Dyrektor Anna Smolarek oraz Pan Prezes Stefan Marciniak.

Cele Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Legionowie

Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości na terenie powiatu legionowskiego działa już od 1981 roku. Organizacja zrzesza firmy mniejsze i większe, które dają między innymi możliwość nauki zawodu uczniom małoletnim, czyli tzw. praktyk. Dziecko po skończeniu ósmej klasy Szkoły Podstawowej może podjąć naukę w Szkole Branżowej I Stopnia. Nauka w tej szkole trwa trzy lata i obejmuje kształcenie ogólne i zawodowe. Po ukończeniu praktyk uczeń zyskuje tytuł czeladnika i może już otworzyć swoją własną działalność. Ma on również możliwość dalej kontynuować naukę, podnosząc swoje kwalifikacje i uzyskując w następstwie tytuł mistrza. Szkoły Branżowe kształcą między innymi w takich kierunkach jak: fryzjer, mechanik samochodowy, stolarz czy kucharz. Uczniowie kończąc taką szkołę są zdecydowanie lepiej przygotowani do zawodu, chętniej są również zatrudniani przez pracodawców.

O konkursie

W dalszej części audycji Pani Anna opowiedziała nam także o konkursie, który został zorganizowany dla dwóch powiatowych szkół. Pierwszą z nich była Szkoła Branżowa w Legionowie, druga natomiast to Szkoła Branżowa w Serocku. Konkurs był dedykowany młodzieży od 13 do 18 roku życia i dotyczył wiedzy na temat rzemiosła i zawodów. Nagrody były naprawdę kuszące, ponieważ za pierwsze miejsce uczniowie otrzymywali laptopy. Można było również wygrać konsole czy głośniki. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, z której dowiecie się więcej na temat działalności Cechu. Nasi goście zaprosili wszystkich także do śledzenia ich mediów społecznościowych oraz stron internetowych.

Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia