Alkohol i brawura za kierownicą

0
60
Alkohol i brawura za kierownicą
Okazuje się, że także pasażerowie pod wpływem alkoholu mogą przyczynić się do tragicznych zdarzeń na drodze.

Alkohol i brawura za kierownicą – czy jest to reguła? Zapraszamy na rozmowę z Łukaszem Szulborskim – brygadierem Państwowej Straży pożarnej, oficerem pracowym, a także dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. 

Alkohol i brawura za kierownicą – tragiczny wypadek w Krakowie 

W połowie lipca polskie media obiegła wiadomość o tragicznym wypadku Patryka Peretti, synu, znanej z serialu „Królowe życia” Sylwii Peretti. W wyniku zdarzenia zginęło czterech młodych mężczyzn. Jak ustalili później funkcjonariusze, zarówno kierowca, jak i pasażerowie byli pod wpływem alkoholu. W trakcie rozmowy pojawiła się zatem refleksja, iż w niektórych sytuacjach odpowiedzialność za zdarzenie w pewnym sensie ponosi nie tylko pijany kierowca, ale i pasażerowie, którzy zgadzają się z taką osobą wsiąść do auta. Ponadto pojawiła się kwestia pędu życia przeciętnego Polaka, który może skutkować wieloma tragicznymi zdarzeniami, jak np. pozostawienie dziecka a aucie. Więcej dowiecie się słuchając poniższej rozmowy.

Paweł Kubalski rozmawia z Łukaszem Szulborskim

Więcej odcinków audycji z cyklu “Bezpieczni na drogach, bo bez alkoholu” znajdziesz tutaj.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logotyp_wersja_polska_format_jpg-3-1024x273.jpg
Zadanie publiczne sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Zrealizowano w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.