Alkohol i brawura za kierownicą

466

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Alkohol i brawura za kierownicą
Okazuje się, że także pasażerowie pod wpływem alkoholu mogą przyczynić się do tragicznych zdarzeń na drodze.

Alkohol i brawura za kierownicą – czy jest to reguła? Zapraszamy na rozmowę z Łukaszem Szulborskim – brygadierem Państwowej Straży pożarnej, oficerem pracowym, a także dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. 

Alkohol i brawura za kierownicą – tragiczny wypadek w Krakowie 

W połowie lipca polskie media obiegła wiadomość o tragicznym wypadku Patryka Peretti, synu, znanej z serialu „Królowe życia” Sylwii Peretti. W wyniku zdarzenia zginęło czterech młodych mężczyzn. Jak ustalili później funkcjonariusze, zarówno kierowca, jak i pasażerowie byli pod wpływem alkoholu. W trakcie rozmowy pojawiła się zatem refleksja, iż w niektórych sytuacjach odpowiedzialność za zdarzenie w pewnym sensie ponosi nie tylko pijany kierowca, ale i pasażerowie, którzy zgadzają się z taką osobą wsiąść do auta. Ponadto pojawiła się kwestia pędu życia przeciętnego Polaka, który może skutkować wieloma tragicznymi zdarzeniami, jak np. pozostawienie dziecka a aucie. Więcej dowiecie się słuchając poniższej rozmowy.

Paweł Kubalski rozmawia z Łukaszem Szulborskim

Więcej odcinków audycji z cyklu “Bezpieczni na drogach, bo bez alkoholu” znajdziesz tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia