Czy rodzice boją się rozmawiać o niepełnosprawności?

316

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kontakt z pełnosprawnymi rówieśnikami zdecydowanie wzmacnia pewność siebie dziecka z niepełnosprawnością.

Czy rodzice boją się rozmawiać o niepełnosprawności ze swoimi dziećmi? Dlaczego uczenie dziecka integracji już od najmłodszych lat jest tak ważne? Zapraszamy na rozmowę z Anną Stoitsi – coachem zdrowia, a także mamą syna z niepełnosprawnością. 

Niepełnosprawność bez barier 

Jak się okazuje ukazywanie niepełnosprawności bez tajemnic już od najmłodszych lat działa w obie strony. Z jednej strony dziecko pełnosprawne automatycznie nabywa większego zrozumienia i empatii, a inność przestaje być dla niego barierą. Z drugie strony dzieci z niepełnosprawnością nabywają w ten sposób większej pewności siebie, czując się pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego. W tej kwestii wiele, jak nie większość zależy jednak zarówno od rodziców, jak i wychowawców szkolnych. A w jaki sposób warto rozmawiać z dzieckiem o niepełnosprawności? Tego i wiele innych dowiecie się słuchając naszej rozmowy. 

Rozmowa z Anną Stoitsi

Zainteresowała Cię nasza rozmowa? Posłuchaj więcej naszych podcastów.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia