Koło Miejskie Nr 13 w Legionowie

508

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wędkarstwo to nie tylko forma rekreacji, ale także dyscyplina sportowa

Koło Miejskie Nr 13 w Legionowie działa już ponad 70 lat rozpowszechniając wędkarstwo wśród osób dorosłych oraz dzieci. O jego działalności opowie nam w dzisiejszej audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” Pan Piotr Szeligowski. Gość Dominika Morawskiego jest wiceprezesem do spraw promocji Koła Miejskiego Nr 13 w Legionowie Polskiego Związku Wędkarskiego.

Cele i założenia Koła Miejskiego Nr 13 w Legionowie

Początki działalności Koła Miejskiego Nr 13 w Legionowie sięgają roku 1950, kiedy to wśród sympatyków wędkarstwa zrodziła się myśl stworzenia Polskiego Związku Wędkarstwa na terenie miasta. Od tej pory starają się oni promować wędkarstwo nie tylko jako formę rekreacji, ale także jako dyscyplinę sportową. Do głównych założeń Polskiego Związku Wędkarskiego należy przede wszystkim:

-organizowanie i promowanie wędkarstwa, rekreacji, sportu wędkarskiego;

-użytkowanie i ochrona wód;

-działanie na rzecz ochrony przyrody;

-kształtowanie etyki wędkarskiej;

-rozpowszechnianie wiedzy o warunkach ochrony i połowu ryb.

Koło Miejskie Nr 13 w Legionowie prowadzi także szkółkę wędkarską dla młodzieży oraz organizuje liczne zawody. Swoje łowiska posiadają oni na terenie jeziora Zegrzyńskiego, które daje ogromne możliwości, do uprawia różnych sportów wodnych, w tym także wędkarstwa. Koło promuje metodę: złów i wypuść po to, aby dać również innym wędkarzom szansę na czerpanie przyjemności z połowów. Oczywiście, jak podkreślił nasz gość, możemy zabrać złowioną rybę do domu, jednak dopiero po uprzednim wpisaniu jej do rejestru. Tego rodzaju zabieg pozwala na odpowiednie zarybianie łowiska w celu uzupełnienia braków.

Jak zostać wędkarzem?

W dalszej części audycji dowiedzieliśmy się jak w prosty sposób zostać wędkarzem i zgodnie z obowiązującymi przepisami, uprawiać ten rodzaj sportu. Sprawa jest bardzo prosta, wystarczy tylko zdać egzamin między innymi z wiedzy na temat okresów i wymiarów ochronnych ryb. Następnie wyrobić kartę wędkarską i wykupić licencję po to, aby spokoje w świetle prawa móc wędkować. Pan Piotr poinformował nas, że niezbędną wiedzę, która będzie nam potrzebna podczas egzaminu, znajdziemy w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb. Więcej na temat Polskiego Związku Wędkarskiego i zasad wędkowania dowiecie się z naszej audycji.

Koło Miejskie Nr 13 w Legionowie

Dominik Morawski rozmawiał z Panem Piotrem Szeligowskim

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia