Rozmowa z Kamilem Otowskim

0
124
Mieszkaniec Legionowa, Kamil Otowski jest pływakiem paraolimpijskim i Mistrzem Świata w Zawodach Pływackich stylem grzbietowym

Rozmowa z Kamilem Otowskim w dzisiejszej audycji z cyklu “Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” dotyczyła nie tylko jego sukcesów sportowych, ale także życia osobistego. Nasz gość opisał również swoją trudną drogę, którą musiał pokonać, aby zdobyć tytuł Mistrza Świata w Zawodach Paraolimpijskich.

Droga na szczyt Kamila Otowskiego

Kamil Otowski swoją przygodę ze sportem rozpoczął w wieku 10 lat. Wtedy to, po raz pierwszy wraz ze swoim rehabilitantem trafił na pływalnie, gdzie poznał swojego obecnego trenera, z którym współpracuje już od 13 lat. Od tego momentu rozpoczął regularne treningi dwa razy w tygodniu. Nasz gość przyznaje, że było to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla chłopca w tak młodym wieku. Jednak jak dodaje, już od tego momentu właśnie zaczął hartować własną wytrwałość, systematyczność i pracowitość. Pływanie jest sportem, któremu trzeba poświęcić mnóstwo czasu i zdrowia po to, aby woda stała się naturalnym środowiskiem dla człowieka. Dopiero wówczas możemy oczekiwać pierwszych sukcesów i osiągnięć. Takim niewątpliwie jest zdobycie tytułu Mistrza Świata w zawodach parapływackich stylem grzbietowym w Manchesterze.

Obecnie Kamil przygotowuje się do najważniejszej imprezy sportowej, która będzie miała miejsce w Paryżu w 2024 roku. Mowa tu o Igrzyskach Paraolimpijskich, na których mieszkaniec Legionowa, dzięki swojemu sukcesowi, wystartuje z pierwszego miejsca. Już dziś cała nasza Redakcja wraz ze wszystkimi mieszkańcami Legionowa mocno trzyma kciuki i życzy Powodzenia!!! Prywatnie Kamil właśnie obronił swoją pracę magisterską z prawa. W przyszłości chcę zostać notariuszem, dlatego lada moment czeka go egzamin na aplikację notarialną. Więcej ciekawostek z życia Kamila usłyszycie w naszym Podcaście. Tam również dowiecie się się jak brzmi życiowe motto naszego gościa oraz w kim odnajduje największe wparcie.

Rozmowa z Kamilem Otowskim

Dominik Kubalski rozmawiał z Panem Kamilem Otowskim

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem