Stowarzyszenie Modelarnia Legionowo

445

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pan Henryk Świrski prezes Stowarzyszenia Modelarnia Legionowo rozmawiał z Dominikiem Kubalskim o modelarstwie sportowym

Stowarzyszenie Modelarnia Legionowo to modelarnia sportowa, która łączy pasję ze sportem. Uczestnicy zajęć poprzez dobrą zabawę tworzą różne modele, a następnie wprowadzają je w ruch. O tym wszystkim opowiedział nam dziś w audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” Pan Henryk Świrski. Nasz gość jest prezesem Stowarzyszenia Modelarnia Legionowo.

Kilka słów o legionowskiej Modelarni

Legionowska Modelarnia prowadzona jest przez Stowarzyszenie i ma na swoim koncie wiele sukcesów i osiągnięć. Mowa tu między innymi o medalach zdobytych na Mistrzostwach Polski czy Mazowsza. Modelarze poprzez dobrą zabawę tworzą swego rodzaju małe arcydzieła. Rozwijają także swoje zdolności manualne i pogłębiają więzi między rówieśnikami. Nasz gość pochwalił się również ostatnim osiągnięciem swoich podopiecznych. Dzieciaki bowiem zdobyły Mistrzostwo Mazowsza w kategorii modeli swobodnie latających, tzw. jaskółek. Modelarnia Legionowo działa na terenie miasta już prawie 50 lat i w przyszłym roku będzie obchodzić swój okrągły jubileusz. Z tej okazji zaplanowany jest turniej halowy, na który Stowarzyszenie chciałoby zaprosić byłych członków Modelarni.

Czy każdy może spróbować swoich sił w modelarstwie ?

Dominik Kubalski próbuje wprawić w ruch jeden z modeli przyniesionych przez naszego gościa

Pan Henryk przyznaje, że każdy może spróbować swoich sił w modelarstwie — wystarczą tylko dobre chęci i zaangażowanie. W związku z tym zachęca wszystkich pasjonatów tego sportu do zajęć prowadzonych przez Stowarzyszanie. Nasz gość podkreśla jednak, że każdy uczestnik musi mieć własne stanowisko pracy, czyli biurko, na którym jest deska montażowa oraz wszystkie niezbędne narzędzia. Obecnie Stowarzyszenie dysponuje około dwudziestoma takimi stanowiskami. Dodatkowo grupa nie może liczyć więcej niż pięcioro, sześcioro uczestników, dlatego liczba miejsc jest niestety ograniczona. Pan Henryk przyznaje jednocześnie, że co roku zwalniają się miejsca, które mogą zająć nowi modelarze. Wszystkie niezbędne informacje, w jaki sposób możecie zapisać się na zajęcia, znajdziecie na stronie internetowej Stowarzyszenia http://modelarnialegionowo.pl/. Zapraszamy również do wysłania całego podcastu, tu dowiecie się więcej ciekawostek na temat Modelarni oraz działalności legionowskiego Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Modelarnia Legionowo

Z Panem Henrykiem Świrskim rozmawiał Dominik Kubalski

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia