Jesień na drodze!

357

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jesień na drodze
Jesień to przede wszystkim zmienna pogoda, a co za tym idzie – niebezpieczne warunki na drodze.

Jesień na drodze powoduje, że na kierowców czyha wiele zagrożeń. Na jakie czynniki należy szczególnie zwrócić uwagę? Zapraszamy na rozmowę Patrycji Tabaczek z Tomaszem Matuszewskim – zastępcą dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie. 

Jesień i drogowe zagrożenia 

Jesienią dni stają się coraz krótsze. W efekcie zarówno, gdy wyruszamy do pracy, jak i kiedy z niej wracamy towarzyszy nam ciemność. Ponadto częste silne opady deszczu powodują, że na drodze jest ślisko. Nasz ekspert podkreślił przy okazji, jak ważne jest umiejętne hamowanie. Okazuje się jednak, że prawidłowo hamować nie potrafi aż 80% kierowców! Ponadto przypomina, że październik to czas, w którym większość właścicieli aut zastanawia się, kiedy jest odpowiedni moment na wymianę opon. W trakcie rozmowy został także poruszony wątek różnego typu „rozpraszaczy”, jak smartfony, czy nawet nawigacja GPS. Tomasz Matuszewski podkreślił również, jak ważne jest to, by kierowcy dobrze znali swój samochód. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy poniżej.

Patrycja Tabaczek rozmawia z Tomaszem Matuszewskim

Materiał powstał we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie.

Zainteresowała Cię nasza rozmowa? Więcej materiałów znajdziesz tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia