Trudne warunki w Beskidach, niebezpieczeństwo lawinowe

uwaga turyści: w Beskidach alarm lawinowy drugiego stopnia

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Obowiązki pracodawcy w czasie zimy. Pogoda w Beskidach
Obowiązki pracodawcy w czasie zimy. Pogoda w Beskidach


Warunki w Beskidach są obecnie trudne i wymagają szczególnej ostrożności podczas wędrówek górskich. Lawinowa dwójka w rejonie Babiej Góry oraz nierównomierna pokrywa śnieżna stwarzają ryzyko dla turystów. Dodatkowo, oblodzenia na szlakach spowodowane nocnymi opadami śniegu potęgują trudności, wymagając bardzo ostrożnego poruszania się.

Jeśli planujesz wypad w góry zaopatrz się w numery alarmowe – Trudne warunki w Beskidach

Turystom planującym wędrówki w górach zaleca się odpowiednie przygotowanie i wyposażenie. Buty górskie, raki lub raczki, kijki, a także telefon komórkowy z aplikacją „Ratunek” i powerbank są niezbędnymi elementami, które mogą pomóc w utrzymaniu bezpieczeństwa. Niezaprzeczalnie istotne jest również posiadanie termosu z ciepłą herbatą, szczególnie w warunkach chłodu górskiego.

Jednakże, nadrzędnym priorytetem jest bezpieczeństwo. Numer alarmowy dla ratowników (985 lub 601 100 300) powinien być zawsze dostępny. Ostrzega się turystów, aby nie ryzykowali swojego życia, będąc świadomymi trudnych warunków panujących w Beskidach i zachowując nieustanną ostrożność podczas wędrówek górskich.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia