Próbne matury jeszcze w grudniu

Testuj swoje wiedzę na próbnych maturach w grudniu z arkuszami CKE! Sprawdź poziom trudności egzaminu w ramach próbnych matur zgodnych z omówionym na lekcjach materiałem.

316

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

próbne matury już w grudniu, na zdjęciu egzamin
Na tegorocznych maturzystów czekają zmiany zarówno w egzaminach pisemnych, jak i w ustnych

Próbne matury mogą odbyć się jeszcze w grudniu podobnie jak to było w poprzednich latach.

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi wkrótce datę próbnych matur


W tym roku Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) planuje przeprowadzenie matur próbnych na początku grudnia 2023. Podobnie jak w poprzednich latach, testy diagnostyczne będą stanowiły próbę przed właściwymi egzaminami maturalnymi w maju 2024 roku. Arkusze i zadania w nich zawarte prawdopodobnie odzwierciedlą formę egzaminów, z jakimi uczniowie będą się stykać podczas oficjalnych matur.

W poprzednim roku szkolnym matury próbne odbyły się w dwóch turach. Terminy tych testów to 28-30 września 2022 oraz 12-22 grudnia 2022. Uczniowie mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności przed egzaminem maturalnym, a sam proces oceniania rozwiązań z poszczególnych przedmiotów będzie dostępny w określonych terminach w grudniu.

Warto zauważyć, że pomimo dobrowolnego charakteru testów diagnostycznych, CKE zaleca świadomość uczniom, że część zadań może wykraczać poza zakres materiału omawianego na lekcjach. Komunikat ten ma na celu przygotowanie maturzystów do pełnego zakresu wymagań egzaminacyjnych zawartych w arkuszach, które zostaną im zaprezentowane. W tym roku nie przewiduje się próbnych matur na poziomie rozszerzonym.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia