W USA brak porozumienia – zagrożona pomoc Ukrainie

Kirby alarmuje: brak porozumienia w Senacie może oznaczać zagrożenie dla Ukrainy. Zarówno finansowe, jak i potencjalnie militarne.

308

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

zagrożona pomoc Ukrainie w tle Capitol Odpowiedź Ameryki na "ofertę" pokojową Putina jest niczym dziwnym. Putin żąda rozbrojenia Ukrainy, co potem się wydarzy?
Odpowiedź Ameryki na "ofertę" pokojową Putina jest niczym dziwnym. Putin żąda rozbrojenia Ukrainy, co potem się wydarzy?


Wstrzymanie pomocy dla Ukrainy przez brak porozumienia w amerykańskim Senacie wywołuje niepokojące sygnały w kontekście działań Rosji. Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego, John Kirby, wyraził zrozumienie dla obaw Polaków związanych z tą kwestią. Nieprzyjęcie projektu ustawy na rzecz finansowego wsparcia dla Ukrainy, wynoszącej 61 miliardów dolarów, jest dla Rosji potencjalnym prezentem, zwiększającym jej wpływ na Ukrainę oraz ograniczającym jej zdolność do obrony. Dramat się zaczyna – zagrożona pomoc Ukrainie

Rosja wykorzysta sytuację osłabienia pomocy Ukrainie

Kirby podkreślił, że odebranie pomocy Ukrainie stanowiłoby korzystny ruch dla Rosji. Ruch dający jej przewagę w realizacji planów podporządkowania Ukrainy oraz potencjalnie zwiększając zagrożenie dla wschodniej flanki NATO. Bez wsparcia USA Ukraina może stanąć przed znacznie większym wyzwaniem w obronie przed ewentualną rosyjską inwazją.

Rzecznik dodał, że jeśli Rosja odniesie strategiczne zwycięstwo na Ukrainie. Odbędzie się to kosztem nie tylko finansowym, ale także może zmusić Stany Zjednoczone do większego zaangażowania, nawet militarnego. Taka ewentualność stwarza potencjalne zagrożenie dla sojuszników NATO.

Jermak, szef gabinetu prezydenta Ukrainy, podkreślił, że brak amerykańskiej pomocy mógłby zakończyć się niepowodzeniem Ukrainy. Niepowodzeniem w kontekście jej obrony przed potencjalną rosyjską inwazją. Te niepokojące sygnały odnośnie braku wsparcia USA dla Ukrainy wywołują obawy związane z potencjalnymi konsekwencjami dla regionu i bezpieczeństwa sojuszników NATO.

Czy Polska jest zagrożona atakiem Rosji?

Obecnie nie ma żadnych konkretów czy dowodów wskazujących na to, że Rosja planuje atak na Polskę. Jednak relacje między Rosją a niektórymi krajami NATO, w tym Polską pozostają napięte z powodu różnych kwestii politycznych i wojskowych.

NATO, w tym Polska, utrzymuje środki bezpieczeństwa i wspiera swoje wschodnie granice, aby zapewnić obronę w przypadku jakichkolwiek agresywnych działań. To, co obserwujemy, to ciągłe monitorowanie sytuacji i dbałość o bezpieczeństwo w regionie.

Warto zauważyć, że analiza zagrożeń i sytuacji międzynarodowej wciąż trwa, a decyzje dotyczące polityki obronnej podejmowane są w oparciu o zmieniające się wydarzenia i ocenę sytuacji międzynarodowej. Na bieżąco prowadzi się dialog i współpracę z sojusznikami, by utrzymać stabilność i zapewnić bezpieczeństwo regionu. Ale zagrożona pomoc Ukrainie może spowodować nieprzewidziane skutki.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia