Stopy procentowe pozostają bez zmian, co dalej?

Sprawdź, jak decyzja Rady Polityki Pieniężnej utrzymująca stopy procentowe NBP na poziomie 5,75% wpłynęła na PKB i inflację. RPP zaczeka z podwyżką do poznania polityki gospodarczej nowego rządu.

316

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rząd premiera Donalda Tuska rozdaje miliony na nagrody; Koalicja 13 grudnia 2023; ministerstwo; pracownik; nagrody;
Rząd premiera Donalda Tuska rozdaje miliony na nagrody


Ostatnia decyzja Rady Polityki Pieniężnej (RPP) utrzymująca główną stopę procentową NBP na poziomie 5,75% zgadza się z prognozami większości ekspertów. Spodziewano się, że RPP zaczeka z ewentualną podwyżką aż do poznania polityki gospodarczej nowego rządu. Stopy procentowe bez zmian a złotówka się umacnia.

Najwyższe oprocentowanie od czerwca 2022 roku a stopy procentowe pozostają bez zmian

Obecny poziom stóp procentowych jest najwyższy od 2008 roku, ustalony w czerwcu 2022 roku, celem ograniczenia 15,6% inflacji odnotowanej w czerwcu.

Prognozuje się, że RPP oczekiwała na poznanie planów nowej administracji. Rząd objął władzę 26 października 2023 roku i zapowiada kontynuację działań przeciw inflacji, ale eksperci wskazują, że mogą pojawić się zmiany w polityce gospodarczej. Na przykład, obniżenie podatków przez nowy rząd mogłoby skutkować wzrostem inflacji.

RPP, obserwując działania nowej administracji, prawdopodobnie podejmie decyzję o stópach procentowych po lepszym zrozumieniu ich wpływu. To, czy RPP będzie kontynuować podwyżki stóp procentowych, będzie zależało od ewentualnych zmian w polityce gospodarczej. Jeśli obniżka podatków spowoduje wzrost inflacji, RPP może podjąć działania w celu jej ograniczenia przez podwyżki stóp procentowych. Natomiast kontynuacja wcześniejszej polityki rządowej może skutkować podobnymi decyzjami RPP w celu stabilizacji inflacji.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia