Taylor Swift – Człowiek Roku 2023 według “Time”. Jak to się stało?

Dowiedz się, na czym polega fenomen artystki.

329

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Taylor Swift - Człowiek Roku 2023 - na scenie piosenkarka podczas 2023 MTV Video Music Awards
Taylor Swift podczas 2023 MTV Video Music Awards

Taylor Swift to nie tylko piosenkarka, ale także fenomen społeczny i kulturowy. Jej muzyka, koncerty i działania biznesowe przyniosły jej sławę, bogactwo i uznanie na całym świecie. W tym roku została uhonorowana tytułem Człowieka Roku 2023 przez prestiżowy magazyn “Time”. Co sprawiło, że ta 33-letnia artystka z Pensylwanii osiągnęła taki sukces? Oto kilka faktów, które wyjaśniają fenomen Taylor Swift

Od miliarderki do człowieka roku

Taylor Swift jest jedną z nielicznych kobiet na świecie, które mogą się pochwalić miliardowym majątkiem. Według magazynu “Forbes”, jej fortuna wynosi ponad 1,2 miliarda dolarów, co czyni ją najbogatszą piosenkarką na świecie. Głównym źródłem jej dochodów jest muzyka i trasy koncertowe, na których bawi miliony fanów. Bilety na jej występy są tak poszukiwane, że podczas jej koncertów w Seattle fani artystki wywołali wstrząsy zanotowane przez sejsmologów. “Swifties wywołali aktywność sejsmiczną odpowiadającą trzęsieniu ziemi o sile 2,3 w skali Richtera” – pisze “Time”.

Ale Taylor Swift to nie tylko gwiazda muzyki pop, ale także aktywistka społeczna i obrończyni praw artystów. W tym roku została uznana przez “Time” za Człowieka Roku 2023, co jest historycznym wyróżnieniem. To pierwszy raz, gdy tytuł ten przyznano za osiągnięcia artystyczne, a nie polityczne czy naukowe. Swift jest też czwartym laureatem poniżej 50. roku życia. “Jest oddana nadawaniu wartości marzeniom, uczuciom i doświadczeniom ludzi, zwłaszcza kobiet, które czują się zaniedbywane i regularnie niedoceniane” – podkreśla Sam Jacobs, redaktor naczelny “Time”.

Ponowne nagranie swojej dyskografii

Jednym z najważniejszych projektów Taylor Swift w tym roku było ponowne nagranie swojej dyskografii. Artystka zdecydowała się na ten krok, aby odzyskać pełne prawa do swoich utworów, które zostały sprzedane przez jej dawną wytwórnię Big Machine Records. Swift nie zgadzała się na tę transakcję i uważała, że to niesprawiedliwe, że nie ma kontroli nad swoją twórczością. “Powiedziałam już bardzo dużo na temat powodów konieczności nagrywania swoich pierwszych sześciu płyt. Sposób, w jaki to robię, ma pokazać, jakie są moje motywacje. Artyści powinni mieć prawa do własnej pracy z tak wielu powodów, ale ten najbardziej oczywisty jest taki, że artysta naprawdę zna to dzieło” – napisała na Instagramie.

Swift nagrała od nowa trzy albumy: “Fearless”, “Red” i “1989”, które stały się numerem jeden na listach przebojów w tym roku. To już drugi raz, gdy jej się to udało. Co ciekawe, żadna z tych płyt nie debiutowała w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ona po prostu dała im drugie życie. “Jej trzy albumy stały się numerem jeden w tym roku. To już drugi raz, gdy tak się stało. Co ciekawe, żadna z tych płyt nie debiutowała w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ona po prostu ponownie je nagrała. To jest konkretny projekt, część jej ogólnej narracji o sobie samej” – wskazuje Kelly Conniff, zastępca redaktora naczelnego “Time”.

Taylor Swift – inspiracja dla wielu

Taylor Swift to artystka, która nie boi się podejmować ryzyka i wyrażać swojego zdania. Jej muzyka, teksty i działania są źródłem inspiracji dla wielu ludzi, zwłaszcza młodych kobiet. Swift pokazuje, że można być niezależną, kreatywną i odważną, a przy tym cieszyć się życiem i miłością. Jej piosenki są pełne emocji, humoru i mądrości, a jej koncerty to prawdziwe spektakle, które zapadają w pamięć. Taylor Swift to nie tylko piosenkarka, ale także fenomen, który zasłużył na tytuł Człowieka Roku 2023 według “Time”.

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia