Iga Świątek i Tomasz Wiktorowski – najlepsi w 2023 roku według WTA

Zgrany duet zawodniczki i trenera, idzie od sukcesu do sukcesu.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Iga Świątek - obrana w biały stró tenisowy, całuje puchar zdobyty w 2022 roku.
Świetna współpraca z trenerem i ciężka praca, procentują.

Iga Świątek wraz ze swym trenerem Tomaszem Wiktorowskim, zostali uznani za najlepszych w swoich kategoriach w plebiscycie WTA. To kolejne wyróżnienie dla polskiego Deam Team-u, który zdominował światowy tenis kobiecy w tym sezonie. Iga Świątek

Drugi rok z rzędu dla Igi Świątek

Iga Świątek nie miała sobie równych w 2023 roku. Polka zdobyła aż sześć tytułów, w tym drugi z rzędu wielkoszlemowy French Open i prestiżowy WTA Finals. Ponadto, przez cały rok utrzymywała się na pierwszym miejscu rankingu WTA, mając sporą przewagę nad rywalkami. Taki wyczyn udał się ostatnio tylko Serenie Williams, która była najlepszą tenisistką świata przez pięć lat z rzędu.

Za te osiągnięcia, Świątek została wybrana zawodniczką roku przez WTA. To drugi raz z kolei, kiedy Polka otrzymała to zaszczytne wyróżnienie. W głosowaniu pokonała m.in. Aryną Sabalenkę, Coco Gauff i Jelenę Rybakinę.

Tomasz Wiktorowski – architekt sukcesu Igi Świątek

Za sukcesami Igi Świątek stoi jej trener – Tomasz Wiktorowski. To on jest odpowiedzialny za opracowanie planu treningowego, taktycznego i mentalnego dla swojej podopiecznej. Pod jego okiem, Świątek stała się nie tylko znakomitą tenisistką, ale też silną osobowością, która potrafiła radzić sobie z presją i oczekiwaniami.

Wiktorowski został doceniony przez WTA, która przyznała mu tytuł trenera roku. W uzasadnieniu podkreślono, że Wiktorowski stworzył zespół, który dba o wszystkie aspekty rozwoju Świątek. Zaznaczono również, że trener Polki jest otwarty na nowe pomysły i innowacje, które pomagają jej utrzymać wysoki poziom.

Iga Świątek – nie tylko ranking WTA

To nie jedyny plebiscyt, w którym doceniono Igę Świątek i Tomasza Wiktorowskiego. W listopadzie, magazyn Sports Illustrated również przyznał im tytuły zawodniczki i trenera roku. W ten sposób, polska para zyskała uznanie nie tylko w środowisku tenisowym, ale też wśród dziennikarzy sportowych z całego świata.

Iga Świątek nie jest jedyną Polką, która ma powody do zadowolenia z końcówki sezonu. W rankingu WTA zanotowały awans inne biało-czerwone tenisistki. Największy skok zrobiła Weronika Ewald, która wygrała swój pierwszy turniej profesjonalny w Egipcie. 17-latka awansowała o 112 miejsc i jest teraz na 851. pozycji.

Tak przedstawia się pierwsza dziesiątka rankingu WTA na koniec 2023 roku:

  1. Iga Świątek (Polska) 9295 pkt
  2. Aryna Sabalenka (Białoruś) 9050 pkt
  3. Coco Gauff (USA) 6580 pkt
  4. Jelena Rybakina (Kazachstan) 6365 pkt
  5. Jessica Pegula (USA) 5975 pkt
  6. Ons Jabeur (Tunezja) 4195 pkt
  7. Marketa Vondrousova (Czechy) 4046 pkt
  8. Karolina Muchova (Czechy) 3650 pkt
  9. Maria Sakkari (Grecja) 3620 pkt
  10. Barbora Krejcikova (Czechy) 2880 pkt

Życzymy sukcesów w kolejnych sezonach Idze Świątek i Tomaszowi Wiktorowskiemu.

Słuchaj nas online!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia