Zaprzysiężenie rządu Tuska w Pałacu Prezydenckim

Donald Tusk i prezydent Andrzej Duda złożyli przysięgę nowego rządu, zademonstrowali wspólne zobowiązanie do wierności i pracy na rzecz dobra Państwa. Zaprzysiężenie rządu Tuska jest symbolicznym momentem w historii politycznej Polski.

265

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

najbardziej wpływowe osoby na świecie - Donald Tusk
najbardziej wpływowe osoby na świecie według tygodnika "Time"

To wydarzenie zapewne stanowi ważny moment dla polskiej polityki, z powrotem na stanowisku premiera Donalda Tuska oraz zaprzysiężeniu nowego rządu. To symboliczne wydarzenie odbyło się w Pałacu Prezydenckim. Wśród uroczystości, w której premier złożył przysięgę oraz członkowie jego gabinetu uczynili to samo.

Donald Tusk składa przysięgę przed Prezydentem RP

To ceremonialne przekazanie władzy. Ceremoniał w którym prezydent formalnie powołuje premiera i jego gabinet do urzędu na podstawie złożonej przysięgi zgodnie z Konstytucją. W tym przypadku, Donald Tusk złożył przysięgę wierności konstytucji oraz prawom Rzeczypospolitej Polskiej jako Prezes Rady Ministrów.

Zaprzysiężenie rządu jest symbolicznym momentem dla kraju, gdyż oznacza oficjalny start nowej kadencji rządu. To także czas, gdy ministrowie składają przysięgę, wyrażając swoje zobowiązanie do wierności i pracy na rzecz dobra państwa oraz jego obywateli.

Prezydent Andrzej Duda i Premier Donald Tusk deklarują wolę współpracy – Zaprzysiężenie rządu Tuska


To ważne wydarzenie dla polskiej sceny politycznej, z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Donaldem Tuskiem, którzy wyrazili chęć współpracy w nowej konstelacji władzy. Duda podkreślił istotę zespołowego podejścia do wykonywania obowiązków, zachęcając do dyskusji na temat podziału obowiązków wykonawczych oraz sprawowania władzy, zgodnie z zasadami konstytucji. Prezydent Duda wskazał na kluczowe obszary współpracy, w tym kwestie bezpieczeństwa państwa oraz transformacji energetycznej, planując zorganizowanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Zależy mu, aby skutecznie działać na rzecz trwałości Polski jako suwerennego i niepodległego państwa w Europie. Premier Tusk, poruszając emocjonalnie historię wyborów parlamentarnych, odniósł się do symbolicznych wydarzeń w historii Polski. Wyraził wdzięczność obywatelom za zaangażowanie i wiarę w wartości narodowe. Zaznaczył również istotę deklarowanej współpracy, uznając każdego, kto działa w zgodzie z złożoną przysięgą, za sojusznika. To świadczy o ich determinacji w budowaniu wspólnej przyszłości dla kraju. Zaprzysiężenie rządu Tuska stało się faktem.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia