Ostatnia niedziela handlowa roku 2023 czyli 17 grudnia

Ostatnia niedziela handlowa w 2023 roku wypada 17 grudnia - dowiedz się, gdzie sklepy będą otwarte. Zakaz handlu w niedziele wprowadzony w Polsce w 2018 roku dotyczy 7 dni w roku. Dowiedz się, jak zaplanować swoje zakupy, by nie przegapić tego dnia!

275

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ostatnia niedziela handlowa 2023 roku, wnętrze galerii handlowej w wystroju świątecznym
Ostatnia niedziela handlowa 2023 roku, wnętrze galerii handlowej w wystroju świątecznym

Ostatnia niedziela handlowa w 2023 roku wypada 17 grudnia. Oznacza to, że duże sklepy i galerie handlowe będą tego dnia otwarte. Zakaz handlu w niedziele został wprowadzony w Polsce w 2018 roku. Od tego czasu było siedem niedziel handlowych. W 2023 roku jest ich siedem, podobnie jak w 2022 roku.

Ostatnia niedziela handlowa w 2023 roku to dobra okazja, aby zrobić świąteczne zakupy

Sklepy będą otwarte od godziny 9:00 do 17:00.

Ostatnia niedziela handlowa w 2023 roku wypada 17 grudnia. Oznacza to, że duże sklepy i galerie handlowe będą tego dnia otwarte. Zakaz handlu w niedziele został wprowadzony w Polsce w 2018 roku. Od tego czasu było siedem niedziel handlowych. W 2023 roku jest ich siedem, podobnie jak w 2022 roku. Zakaz handlu w niedziele ma na celu zapewnienie pracownikom handlu jednego wolnego dnia w tygodniu. Ma też chronić małe sklepy przed konkurencją ze strony dużych sieci handlowych.

Oto kilka dobrych rad dla kupujących na święta bo to ostatnia niedziela handlowa:

 • Zaplanuj swoje zakupy. Zanim pójdziesz do sklepu, zastanów się, co chcesz kupić i ile pieniędzy chcesz wydać. To pomoże Ci uniknąć przepłacania i kupowania rzeczy, których nie potrzebujesz.
 • Porównaj ceny. Nie kupuj od razu pierwszej rzeczy, którą zobaczysz. Porównaj ceny w różnych sklepach, aby znaleźć najlepszą ofertę.
 • Kupuj lokalnie. Wspieraj lokalne sklepy i przedsiębiorców. To pomoże Twojej społeczności i środowisku.
 • Kupuj z wyprzedzeniem. Nie zostawiaj świątecznych zakupów na ostatnią chwilę. Im wcześniej zaczniesz, tym więcej czasu będziesz mieć na porównywanie cen i znalezienie najlepszych ofert.
 • Nie bój się negocjować. Nie zawsze musisz płacić cenę, która jest na metce. W wielu sklepach możesz negocjować ceny, zwłaszcza jeśli kupujesz większe ilości.

Oto kilka dodatkowych porad, które mogą być pomocne:

 • Jeśli kupujesz prezenty dla dzieci, zapytaj je, czego chcą. To pomoże Ci uniknąć kupowania rzeczy, które nie będą im się podobać.
 • Jeśli kupujesz prezenty dla dorosłych, zastanów się, co lubią i co ich interesuje. Możesz również poprosić o pomoc ich przyjaciół lub rodziny.
 • Nie zapomnij o dekoracjach i jedzeniu. Dekoracje pomogą stworzyć świąteczny nastrój, a jedzenie sprawi, że święta będą jeszcze smaczniejsze.

Mamy nadzieję, nasze rady pomogą Ci zrobić wspaniałe zakupy na święta. A na świąteczne inspiracje zapraszamy do ostatniej Kulinarnej Nawigacji.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia