Kosiniak-Kamysz ma szansę na sukces, twierdzi gen. Polko

Władysław Kosiniak-Kamysz ma szansę na sukces i to dużą. Przekonaj się, czemu były dowódca jednostki Grom, generał Roman Polko twierdzi, że Kosiniak-Kamysz da sobie radę na stanowisku.

328

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kosiniak-Kamysz ma szansę na sukces w rządzeniu resortem - na zdjęciu z ministrem obrony Kanady Billem Blairem
Kosiniak-Kamysz ma szansę na sukces w rządzeniu resortem - na zdjęciu z ministrem obrony Kanady Billem Blairem

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, został nowym ministrem obrony narodowej. To nietypowa nominacja, ponieważ Kosiniak-Kamysz nie ma wojskowego wykształcenia. Sceptycy twierdzą że to kładzie się cieniem na zdolność rządzenia resortem. Ale Kosiniak-Kamysz ma szansę na sukces i to dużą.

Były dowódca GROMu ma swoje zdanie o Kosiniak-Kamyszu! strasznie… pozytywne

Były dowódca jednostki Grom, generał Roman Polko, uważa, że Kosiniak-Kamysz ma szansę na sukces na tym stanowisku. – To przede wszystkim człowiek odpowiedzialny i wyważony – powiedział Polko w programie „Newsroom WP”. – Da sobie radę na stanowisku. Kluczowe jest to, że ma silną pozycję.

Polko zwraca uwagę, że poprzedni ministrowie obrony narodowej, Bogdan Klich i Tomasz Siemoniak, nie mieli silnej pozycji w rządzie. – Były to stanowiska trochę boczne – powiedział Polko. Przykładem takiej sytuacji jest spotkanie Polko z ministrem Klichem. – Byłem kiedyś na spotkaniu na zaproszenie ministra Klicha i widziałem, że ktoś pociągał za sznurki – wspomina Polko. – Zapytał mnie czy wiem, co Grom robi w Iraku. Zaskoczyło mnie, że minister obrony narodowej nie kontroluje jednostki, bo Paweł Graś nie podpowiada mu jakie decyzje kadrowe ma podejmować?

Dlaczego istotna jest pozycja Władysława Kosiniak-Kamysza w rządzie?

Aby Kosiniak-Kamysz mógł dobrze pełnić funkcję ministra obrony narodowej, musi mieć silne poparcie w rządzie. Musi mieć prawo do decydowania o najważniejszych sprawach związanych z wojskiem, takich jak wydatki na obronność czy programy modernizacji armii.

Jeśli Kosiniak-Kamysz będzie miał silną pozycję, będzie mógł realizować swoje plany dla polskiego wojska. Planuje on m.in. zwiększenie wydatków na obronność, modernizację armii i poprawę warunków socjalnych dla żołnierzy.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia