Polak został szefem Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Morskiego – EMSA

Polak szefen EMSA! Z przyjemnością prezentujemy wybór Polaka Wojciecha Zdanowicza na przewodniczącego Rady. Sprawdź, jakie wyzwania i możliwości czekają EMSA w 2024 roku.

234

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Polak szefen EMSA
Polak szefen EMSA

Z przyjemnością przedstawiamy informacje dotyczące wyboru Wojciecha Zdanowicza na stanowisko przewodniczącego Rady Administracyjnej Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Morskiego (EMSA). Polak szefen EMSA

Polska coraz bardziej zaangażowana w bezpieczeństwo morskie

Podczas 68. posiedzenia Rady Administracyjnej EMSA, które miało miejsce w listopadzie 2023 r., Zdanowicz został wybrany na nowego przewodniczącego. Zastąpił on Andreasa Nordsetha, zajmując stanowisko przewodniczącego Rady wraz z Benito Nuñez Quintanilla, który został wybrany na wiceprzewodniczącego.

Zdanowicz ma szerokie doświadczenie w dziedzinie morskiej administracji. Pełniąc wcześniej funkcje w Urzędzie Morskim w Szczecinie i będąc aktywnym uczestnikiem w działaniach EMSA. Jego zaangażowanie w sprawy bezpieczeństwa morskiego jest wyraźnie widoczne. Potwierdzają to także jego osiągnięcia, w tym wybór na przewodniczącego Rady EMSA.

Bezpieczeństwo Morskie w obliczu wojny na Ukrainie a Polak szefen EMSA

W swojej wypowiedzi skierowanej do publikacji „EMSA Outlook 2024”, Zdanowicz podkreślił istotę roku 2024. Najbliższego roku jako okresu pełnego wyzwań i możliwości dla agencji. Zaznaczył również, że w świetle Europejskiego Zielonego Ładu oraz innych ważnych inicjatyw, EMSA musi skupić się na kluczowych zagadnieniach. Zagadnieniach takich jak autonomiczna żegluga czy bezpieczeństwo morskie. W swojej roli przewodniczącego Rady, Zdanowicz zaangażował się w zapewnienie wsparcia przemysłowi UE oraz państwom członkowskim w skutecznym radzeniu sobie z tymi wyzwaniami.

Powyższe informacje są częścią szerszego kontekstu, który dotyczy wyzwań i zadań EMSA w nadchodzących latach, a także pięcioletniej strategii agencji do roku 2024. Dokument „EMSA Outlook 2024” oraz strategia ta są dostępne poniżej i zawierają informacje na temat planów i celów agencji na najbliższe lata. Agresja Rosji i terroryzm morski to dodatkowe motywacje.

Informacja za Portalem Morskim

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia