Jak długo żyją noworoczne postanowienia, jak to będzie teraz?

2024 rok - odkryjesz, jak skutecznie realizować swoje noworoczne postanowienia. Odpowiedzi są tu a ty możesz jeszcze więcej, możesz być lepszy musisz tylko nie poddawać się trudnościom.

292

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

noworoczne postanowienia a na widoku szampan i pomarańcze
noworoczne postanowienia a na widoku szampan i pomarańcze, radosnego spełniania marzeń

Są to cele, które ludzie stawiają sobie na nowy rok. Mogą dotyczyć różnych dziedzin życia. Niestety zapał szybko gaśnie bo albo są one zbyt trudne albo my zbyt mało konsekwentni.

Jakie obszary naszego życia są najpopularniejsze w noworocznych postanowieniach? czego dotyczą?

 • zdrowie i kondycja fizyczna (np. schudnięcie, zaprzestanie palenia, regularne ćwiczenia)
 • rozwój osobisty (np. nauka nowego języka, zdobycie nowego zawodu, zmiana stylu życia)
 • relacje interpersonalne (np. poświęcanie więcej czasu rodzinie i przyjaciołom, pojednanie z kimś, z kim się pokłóciliśmy)
 • cele zawodowe (np. podwyżka, zmiana pracy, awans)
 • cele finansowe (np. zaoszczędzenie pieniędzy, spłacenie długów, zakup mieszkania lub samochodu)

Noworoczne postanowienia są często bardzo ambitne i trudne do zrealizowania. Wiele osób rezygnuje z nich już po kilku tygodniach lub miesiącach. Jednak warto pamiętać, że nawet jeśli nie uda się spełnić wszystkich postanowień, to i tak każdy mały krok w dobrym kierunku jest wartościowy.

Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w realizacji noworocznych postanowień:

 • Postanów się na konkretnych celach, które są realne do osiągnięcia.
 • Podziel duże cele na mniejsze, bardziej przystępne części.
 • Ustal terminy, do których chcesz osiągnąć swoje cele.
 • Znajdź wsparcie u innych osób, które również mają noworoczne postanowienia.
 • Bądź cierpliwy i nie poddawaj się, jeśli nie wszystko pójdzie po Twojej myśli.

Specjalne życzenia dla tych co codziennie zmagają się z niepełnosprawnością

Jako że sami tacy jesteśmy bo nasza redakcja składa się w większości z osób z niepełnosprawnościami mamy dla Was specjalne życzenia. Przede wszystkim życzymy Wam, abyście byli zdrowi i szczęśliwi. Żebyście mogli realizować swoje marzenia i cele, bez względu na to, jakie są. Żebyście mieli wsparcie bliskich i przyjaciół, którzy zawsze będą przy Was.

Oto kilka konkretnych życzeń, które możecie sobie dać w noworocznych postanowieniach:

 • Dbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. To jest ważne dla każdego, ale szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami. Regularne ćwiczenia mogą poprawić Wasze samopoczucie, wzmocnić mięśnie i kości, a także zmniejszyć ryzyko chorób.
 • Kształcić się i rozwijać. Nauka nowego języka, zdobycie nowego zawodu lub pogłębienie swojej wiedzy to świetny sposób na samorealizację i zwiększenie swoich szans na rynku pracy.
 • Poświęcać więcej czasu rodzinie i przyjaciołom. Relacje z bliskimi są bardzo ważne dla naszego dobrego samopoczucia. Postarajcie się spędzać z nimi więcej czasu, rozmawiać, robić razem coś fajnego.
 • Pomagać innym. Wspieranie innych to nie tylko przyjemne, ale też bardzo wartościowe doświadczenie. Możecie znaleźć sobie formę działalności charytatywnej, która będzie Wam odpowiadać.

Oczywiście, to tylko kilka propozycji. Najważniejsze, żeby Wasze postanowienia były realne i dopasowane do Waszych możliwości. Jeśli będziecie się starać i nie poddacie się, to na pewno osiągniecie swoje cele.

Życzymy Wam powodzenia!

Redakcja Radia i Portalu Bezpieczna Podróż

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia