Wyższa kwota świadczenia 500+ obowiązuje od dzisiaj

Od 1 stycznia 2024, 500+ jest równe 800.

244

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wyższa kwota świadczenia 500+ - dłoń ustawia obok siebie trzy drewniane klocki. Na pierwszym jest liczba 500, na drugim znak plus a na trzecim dopiero dostawianym jest liczba 300

Od początku nowego roku 2024, rodzice mogą liczyć na wyższe świadczenie wychowawcze 500+. Zamiast 500 zł, na każde dziecko przysługuje im teraz 800 zł. To dobra wiadomość dla wielu rodzin, które potrzebują dodatkowej pomocy finansowej. Wyższa kwota świadczenia 500+

Podwyżka 500+ nastąpi automatycznie

Jeśli już otrzymujesz świadczenie wychowawcze 500+ na swoje dzieci, nie musisz nic robić, aby otrzymać wyższą kwotę. Podwyżka nastąpi automatycznie, bez konieczności składania dodatkowych dokumentów. Tak zapewnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które jest odpowiedzialne za realizację programu “Rodzina 500+”.

Program ten obowiązuje od 1 kwietnia 2016 r. i ma na celu wspieranie rodzin z dziećmi. Dotychczas świadczenie wynosiło 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia, bez względu na dochód rodziny. Od 1 stycznia 2024 r. kwota ta wzrosła do 800 zł na dziecko.

Zmiana wysokości świadczenia została ogłoszona na platformie X przez MRPiPS. Ministerstwo poinformowało także, że uprawnieni otrzymają wypłaty w tych samych terminach co dotychczas, ale w nowej wysokości. Dodatkowo, zostaną o tym powiadomieni drogą elektroniczną.

Jak złożyć wniosek – wyższa kwota świadczenia 500+

Jeśli jeszcze nie korzystasz z programu “Rodzina 500+”, a chcesz otrzymywać świadczenie wychowawcze 500+, musisz złożyć wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. ZUS zajmuje się przyjmowaniem, rozpatrywaniem, przyznawaniem i wypłatą tego świadczenia.

Wniosek o świadczenie 500+ można złożyć tylko drogą elektroniczną przez Internet. Możesz to zrobić za pośrednictwem jednego z trzech kanałów wnioskowania:

  • Platformy PUE ZUS, na której możesz założyć konto i zalogować się za pomocą loginu i hasła, podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego ePUAP.
  • Portalu informacyjno-usługowego Emp@tia, na którym możesz wypełnić wniosek online i wysłać go za pomocą profilu zaufanego ePUAP.
  • Bankowości elektronicznej, jeśli Twój bank oferuje taką możliwość. W tym przypadku musisz mieć konto w banku i zalogować się za pomocą loginu i hasła lub podpisu elektronicznego.

Wniosek należy złożyć na roczny okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego. Jeśli złożysz wniosek w okresie od 1 lutego do 30 czerwca, ZUS przyzna Ci prawo do świadczenia od początku okresu świadczeniowego, czyli od 1 czerwca. Jeśli złożysz wniosek po 30 czerwca, prawo do świadczenia zostanie przyznane od miesiąca złożenia wniosku do końca okresu świadczeniowego.

Wniosek musi zawierać dane osobowe wnioskodawcy i dziecka, numer PESEL, numer konta bankowego, na który ma być wypłacane świadczenie, oraz oświadczenie o spełnianiu warunków do otrzymania świadczenia.

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące programu “Rodzina 500+”, skontaktuj się z ZUS lub MRPiPS. Tam uzyskasz wszelkie informacje i pomoc, której potrzebujesz.

Nie zwlekaj, złóż wniosek już dziś

Podwyżka 500+ to świetna okazja, aby poprawić sytuację finansową swojej rodziny. Jeśli jeszcze nie korzystasz z tego programu, nie zwlekaj i złóż wniosek już dziś. Możesz to zrobić szybko i łatwo przez Internet, bez wychodzenia z domu. Pamiętaj, że im wcześniej złożysz wniosek, tym szybciej otrzymasz świadczenie.

Słuchaj nas online!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia