Niemcy przedłużają kontrole graniczne do 15 marca 2024

Skuteczne działania służb niemieckich w zwalczaniu przemytu migrantów.

213

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Niemcy przedłużają kontrole graniczne
Przejście graniczne Polska-Niemcy

.Skuteczność działań niemieckiego MSW w ograniczaniu nielegalnych przekroczeń granicy, jednocześnie analizując kontekst prawny dotyczący wprowadzania kontroli granicznych w obrębie Strefy Schengen. Niemcy przedłużają kontrole graniczne

Skutki działań: Spadek o ponad 60 procent

Wprowadzone w październiku tymczasowe stałe kontrole na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią zostaną przedłużone co najmniej do 15 marca 2024 roku, zgodnie z informacją niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (MSW) przekazaną w piątek, 15 grudnia. Decyzja ta jest częścią akcji mającej na celu zwalczanie przestępczości związanej z przerzutem migrantów, a zgłoszona została do Komisji Europejskiej.

„Nasze działania przynoszą efekty –” powiedziała minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser. Dzięki tymczasowym kontrolom granicznym i współpracy z sąsiadującymi państwami, liczba nielegalnych przekroczeń granicy w Niemczech spadła. Ten spadek jest o ponad 60 procent, z ponad 20 tysięcy w październiku do około 7300 nielegalnych przekroczeń w listopadzie. Podczas kontroli policja federalna aresztowała około 340 przemytników.

Szefowa niemieckiego MSW wielokrotnie przedłużała kontrole graniczne na krótsze okresy od ich wprowadzenia 16 października. Warto dodać, że wprowadzone już jesienią 2015 roku stałe kontrole na granicy niemiecko-austriackiej obowiązują do 11 maja 2024 roku.

Niemcy przedłużają kontrole graniczne – Wyjątkowa sytuacja w Strefie Schengen

W ramach Strefy Schengen zazwyczaj nie przewiduje się wewnętrznych kontroli granicznych, dlatego należy je zgłaszać w Brukseli. Jeśli są planowane na krótki okres, można je tymczasowo wprowadzić. Jednak ta możliwość kończy się po dwóch miesiącach, co miało miejsce również w przypadku Niemiec, konkretnie 15 grudnia. Warto nadmienić, że kontrole graniczne wprowadzone w 2015 roku na granicy niemiecko-austriackiej utrzymają się do maja 2024 roku.

Przeczytaj także: Zmiany w przepisach dla niepełnosprawnych w 2024 r.

Ciekawy materiał wideo: NIEMCY chcą przywrócić KONTROLE GRANICZNE. Mieszkańcy mówią FAKTOWI, że przez to UCIERPIĄ

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia