Tęgi mróz w Polsce. Temperatura spadnie nawet do -20 stopni

233

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tęgi mróz w Polsce! Wskoczmy w ciepłe wdzianko :)
Tęgi mróz w Polsce! Wskoczmy w ciepłe wdzianko :)

Synoptycy nadal ostrzegają przed silnym mrozem. Wychodząc z domu pamiętajmy o ciepłym ubraniu, z szafy czas wyciągnąć grube rękawiczki, czapki i szaliki.

Tęgi mróz w Polsce

Synoptycy nadal ostrzegają przed silnym mrozem. Alerty pierwszego najniższego stopnia obowiązują w Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, województwie Świętokrzyskim, Małopolsce, Śląsku, części Opolszczyzny i południowych powiatach Dolnego Śląska. W najcieplejszym momencie dnia termometry mogą pokazać nawet 11 stopni mrozu, a najbliżej nocy – w granicach 20 stopni poniżej zera. Synoptycy przewidują słoneczną, ale bardzo zimną pogodę w całym kraju. W ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane. Na południu i w centrum kraju bezchmurnie i zachmurzenie małe. Na północy możliwe słabe opady śniegu. W kotlinach sudeckich pojawić się mogą marznące mgły ograniczające widoczność do 200 m. W nocy temperatura spadnie do ok -20°C!

Seniorzy powinni zostać w domach

Krzysztof Wiśniewski, ratownik medyczny z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy radzi, by seniorzy zostali dziś w domach. „Mróz może być bardzo niebezpieczny dla osób starszych i schorowanych. Może doprowadzić do odmrożeń, a nawet śmierci” – mówi Wiśniewski. Osoby starsze mają słabszy system odpornościowy i są bardziej podatne na działanie niskich temperatur. Tak silny mróz może doprowadzić do odmrożeń.

Seniorzy, którzy muszą wyjść z domu, powinni pamiętać o odpowiednim ubiorze. Powinni nosić ciepłe, wielowarstwowe ubrania, a także nakrycie głowy, szalik i rękawiczki.

Nie zapominajmy także o naszych czworonożnych podopiecznych. Zadbajmy o ich komfort i zdrowie w obliczu odczuwalnej zmiany temperatury!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia