Tęgi mróz w Polsce. Temperatura spadnie nawet do -20 stopni

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tęgi mróz w Polsce! Wskoczmy w ciepłe wdzianko :)
Tęgi mróz w Polsce! Wskoczmy w ciepłe wdzianko :)

Synoptycy nadal ostrzegają przed silnym mrozem. Wychodząc z domu pamiętajmy o ciepłym ubraniu, z szafy czas wyciągnąć grube rękawiczki, czapki i szaliki.

Tęgi mróz w Polsce

Synoptycy nadal ostrzegają przed silnym mrozem. Alerty pierwszego najniższego stopnia obowiązują w Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, województwie Świętokrzyskim, Małopolsce, Śląsku, części Opolszczyzny i południowych powiatach Dolnego Śląska. W najcieplejszym momencie dnia termometry mogą pokazać nawet 11 stopni mrozu, a najbliżej nocy – w granicach 20 stopni poniżej zera. Synoptycy przewidują słoneczną, ale bardzo zimną pogodę w całym kraju. W ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane. Na południu i w centrum kraju bezchmurnie i zachmurzenie małe. Na północy możliwe słabe opady śniegu. W kotlinach sudeckich pojawić się mogą marznące mgły ograniczające widoczność do 200 m. W nocy temperatura spadnie do ok -20°C!

Seniorzy powinni zostać w domach

Krzysztof Wiśniewski, ratownik medyczny z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy radzi, by seniorzy zostali dziś w domach. „Mróz może być bardzo niebezpieczny dla osób starszych i schorowanych. Może doprowadzić do odmrożeń, a nawet śmierci” – mówi Wiśniewski. Osoby starsze mają słabszy system odpornościowy i są bardziej podatne na działanie niskich temperatur. Tak silny mróz może doprowadzić do odmrożeń.

Seniorzy, którzy muszą wyjść z domu, powinni pamiętać o odpowiednim ubiorze. Powinni nosić ciepłe, wielowarstwowe ubrania, a także nakrycie głowy, szalik i rękawiczki.

Nie zapominajmy także o naszych czworonożnych podopiecznych. Zadbajmy o ich komfort i zdrowie w obliczu odczuwalnej zmiany temperatury!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia