Sukces nowego Forda E-Transita w Polsce

Nowy Ford E-Transit to elektryczny samochód dostawczy cieszący się dużym zainteresowaniem w Polsce.

180

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ford E - Transit
Ford E - Transit


Nowy Ford E-Transit to elektryczna wersja popularnego modelu dostawczego. Samochód zadebiutował na rynku polskim w 2023 roku i od razu zyskał duże zainteresowanie klientów. Poniżej wyjaśnienie: na czym polega sukces nowego Forda E-Transita w Polsce.

Sukces nowego Forda E-Transita w Polsce

Według danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, w 2023 roku nowych nabywców znalazły 833 E-Transity. To pozwoliło modelowi na objęcie aż 33,45% udziału w segmencie elektrycznych samochodów dostawczych w Polsce. E-Transit sprzedał się lepiej od drugiego modelu w zestawieniu aż o ponad 500 sztuk.

Sukces E-Transita w Polsce to efekt wielu czynników. Po pierwsze, samochód oferuje doskonały stosunek ceny do możliwości. Kolejna kwestia to E-Transit jest dostępny w szerokiej gamie wersji wyposażenia, ponadto konfiguracji, co pozwala na dopasowanie go do indywidualnych potrzeb klientów. Po trzecie, samochód jest wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak system Pro Power Onboard czy imponujący zestaw asystentów kierowcy.

Ford zdominował rynek
Ford zdominował rynek

Co przyczyniło się do sukcesu E-Transita w Polsce?

Oto czynniki, które przyczyniły się do sukcesu E-Transita w Polsce:

 • Doskonały stosunek ceny do możliwości

E-Transit jest dostępny w atrakcyjnej cenie, szczególnie w porównaniu z innymi elektrycznymi samochodami dostawczymi. Samochód startuje od 259 900 zł brutto, co jest o około 20% niższą ceną niż w przypadku konkurencyjnych modeli.

 • Szeroka gama wersji wyposażenia i konfiguracji

E-Transit jest dostępny w szerokiej gamie wersji wyposażenia i konfiguracji, co pozwala na dopasowanie go do indywidualnych potrzeb klientów. Samochód jest dostępny w trzech długościach nadwozia, dwóch wersjach mocy silnika, ponadto w wersjach furgon, van brygadowy i podwozie.

Parametry techniczne Forda E-Transita:

 • Silnik: elektryczny, o mocy 184 lub 269 KM
 • Moment obrotowy: 430 Nm
 • Pojemność baterii: 68 kWh
 • Zasięg: od 238 do 309 km (w zależności od wersji)
 • DMC: 3500 lub 4250 kg
 • Rozstaw osi: 3954 lub 4973 mm
 • Długość nadwozia: 4850, 5330 lub 5750 mm
 • Szerokość nadwozia: 2322 mm
 • Wysokość nadwozia: 2343 mm
 • Pojemność przestrzeni ładunkowej: od 9,5 do 15,1 m3
 • Ładowność: od 720 do 1630 kg
 • Przyspieszenie 0-100 km/h: 10,9-13,6 s
 • Prędkość maksymalna: 130 km/h

Dodatkowe informacje:

 • E-Transit jest dostępny w wersji furgon, van brygadowy i podwozie.
 • Samochód jest wyposażony w system Pro Power Onboard, który pozwala na zasilanie zewnętrznych urządzeń.
 • E-Transit jest wyposażony w imponujący zestaw asystentów kierowcy.
Ford E-Transit personalizowane rozwiązania
Ford E-Transit personalizowane rozwiązania

Nowoczesne rozwiązania technologiczne Forda E-Transit

Ponadto E-Transit wyposażono w nowoczesne rozwiązania technologiczne, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo użytkowania samochodu. Samochód posiada najnowszy system informacyjno-rozrywkowy SYNC 4, system Pro Power Onboard, który pozwala na zasilanie zewnętrznych urządzeń, a także imponujący zestaw asystentów kierowcy, obejmujący m.in. system zapobiegania kolizjom z funkcją automatycznego hamowania.

Pro Power Onboard i SYNC 4

Ford Pro Power Onboard to innowacyjna funkcja, która zamienia Forda E-Transita w mobilny generator. Zapewnia do 2,3 kW mocy wyjściowej, którą można wykorzystać do zasilania różnych urządzeń, w tym narzędzi, ponadto urządzeń i elektroniki. Dzięki temu E-Transit jest wszechstronnym i wygodnym narzędziem dla firm o różnej wielkości.

SYNC 4 to najnowszy system informacyjno-rozrywkowy Forda, który oferuje szereg nowych funkcji i ulepszeń w stosunku do poprzedniej generacji. Większy, bardziej responsywny ekran dotykowy, ulepszone rozpoznawanie głosu, obsługa Apple CarPlay i Android Auto bezprzewodowo, ponadto aktualizacje oprogramowania bezprzewodowo, szerszy zakres usług połączonych. Dzięki tym zmianom SYNC 4 jest bardziej przyjazny dla użytkownika, połączony i bogaty w funkcje niż kiedykolwiek wcześniej.

Perspektywy Forda E-Transita w Polsce

Sukces E-Transita w Polsce w 2023 roku daje nadzieję, że samochód będzie cieszył się dużym zainteresowaniem klientów również w kolejnych latach. Elektryczne samochody dostawcze stają się coraz popularniejsze w Polsce, ponadto E-Transit jest jednym z najkorzystniejszych ofert na rynku.

Jeżeli interesujesz się tą marką, i chcesz o niej poczytać, oprócz tego polecamy kolejny artykuł.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia