Wypadek TIR-ów na DTŚ w Katowicach. Utrudnienia w ruchu

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wypadek TIR-ów na DTŚ w Katowicach. Foto: Policja.Katowice.pl / Facebook
Wypadek TIR-ów na DTŚ w Katowicach. Foto: Policja.Katowice.pl / Facebook

W piątek, 12 stycznia 2024 r., o godzinie 7:00 rano, doszło do wypadku z udziałem dwóch TIR-ów na Drogowej Trasie Średnicowej (DTŚ) w Katowicach.

Jeden z TIR-ów, który przewoził artykuły spożywcze, jechał od strony Gliwic w kierunku Katowic. Kierowca nie zapanował nad kierownicą i na wysokości zwężenia drogi pojazd się przewrócił.

Drugi TIR, który wiózł przesyłki kurierskie, nadjechał z tego samego kierunku. Kierowca, chcąc ominąć leżącą na drodze ciężarówkę, skręcił w lewo, przebił bariery na jezdni i zatrzymał się na przeciwnym pasie ruchu.

W wyniku wypadku droga na Katowice została całkowicie zablokowana, a w stronę Gliwic odblokowano tylko jeden pas ruchu. Utrudnienia mogą potrwać nawet 5-7 godzin.

Na szczęście obojgu kierowcom nic poważnego się nie stało. Jeden z nich został odwieziony do szpitala na rutynowe badania.

Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

Przyczyna wypadku

Przyczyną wypadku najprawdopodobniej było poślizgnięcie się jednego z TIR-ów na śniegu, który leżał na drodze. Warunki pogodowe w Katowicach w piątek rano były trudne. Temperatura wynosiła około zera stopni Celsjusza, a na drogach leżał śnieg i lód.

Utrudnienia w ruchu

Utrudnienia w ruchu na DTŚ w Katowicach potrwają najprawdopodobniej do godziny 12:00. Policja zaleca kierowcom, aby korzystali z alternatywnych tras.

Zdarzenie to pokazuje, jak ważne jest zachowanie ostrożności na drodze w trudnych warunkach pogodowych. Kierowcy powinni pamiętać, aby zwolnić prędkość, włączyć światła przeciwmgielne i zachować bezpieczny odstęp od innych pojazdów.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia