Neonet zamyka 26 sklepów.

Neonet

159

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Neonet zamyka 26 sklepów
Neonet w Kaliszu

Co to oznacza dla pracowników i klientów? 

Neonet, polska sieć elektromarketów, ogłosiła, że do końca lutego 2024 roku zamknie 26 nierentownych sklepów w całym kraju. Decyzja ta jest częścią procesu restrukturyzacji, który ma poprawić sytuację finansową firmy. Jakie będą konsekwencje dla pracowników i klientów Neonet? 

Neonet w trudnej sytuacji

Neonet to jedna z największych polskich sieci sprzedaży sprzętów AGD, RTV i IT. Firma ma ponad 300 sklepów stacjonarnych i sklep internetowy. Jednak od kilku lat elektromarket boryka się z problemami finansowymi, spowodowanymi m.in. przez silną konkurencję, spadek popytu i pandemię koronawirusa. W grudniu 2023 roku Neonet złożył wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego, mającego na celu uniknięcie upadłości. Sąd Rejonowy we Wrocławiu wyraził zgodę na ten krok i wyznaczył zarządcę prawnego, który ma nadzorować działania naprawcze firmy.

Neonet redukuje zatrudnienie

Jednym z elementów planu sanacyjnego Neonet jest zamknięcie 26 sklepów, które nie przynoszą zysków. Zmiana ta dotyczy różnych regionów Polski, m.in. Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska, Wrocławia i Katowic. W związku z tym Neonet będzie musiał zwolnić od 80 do 100 pracowników, zarówno z centrali, jak i z likwidowanych placówek. Firma zapewnia, że odchodzący pracownicy otrzymają odprawy, wsparcie w znalezieniu nowej pracy i możliwość przeniesienia się do innych oddziałów Neonet. Ponadto Neonet planuje zatrudnić nowych pracowników w obszarach, które są kluczowe dla rozwoju firmy, takich jak e-commerce, logistyka i marketing. 

Neonet dba o klientów

Neonet zapowiada, że zamknięcie części sklepów nie wpłynie negatywnie na jakość obsługi klientów. Firma zapewnia, że klienci, którzy dokonali zakupów w zlikwidowanych sklepach, będą mogli skorzystać z gwarancji, zwrotu lub reklamacji w innych placówkach Neonet lub za pośrednictwem strony internetowej, telefonu lub e-maila. Elektromarket zachęca również klientów do korzystania z oferty sklepu online, który oferuje szeroki asortyment, atrakcyjne ceny i szybką dostawę. Elektromarket podkreśla, że proces restrukturyzacji ma na celu poprawę sytuacji firmy i zapewnienie jej stabilności i rozwoju w przyszłości. 

Zobacz także: Ochrona przedemerytalna, kto może na nią liczyć

Ciekawe wideo: Neonet S.A. w procesie restrukturyzacji. Co to oznacza dla klientów?

Słuchaj nas online!

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia