Prawybory w New Hampshire: Trump coraz bliżej reelekcji

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Prawybory w New Hampshire
Prawybory w New Hampshire

W drugim stanie głosujący wybierają kandydatów na prezydenta USA

Prawybory w New Hampshire to kolejny etap procesu wyłaniania kandydatów na prezydenta USA z Partii Demokratycznej i Partii Republikańskiej. Choć to dopiero drugie głosowanie, może ono zadecydować o losie byłego prezydenta Donalda Trumpa, który ma szansę na reelekcję.

Trump zdominował rywali w Iowa, teraz czeka go starcie z Haley

W pierwszym stanie, który głosował tydzień temu, Trump zdobył ponad połowę głosów i pokonał swoich rywali z Partii Republikańskiej. W New Hampshire jego główną konkurentką jest była ambasador USA przy ONZ Nikki Haley, która wygrała symboliczne głosowanie w maleńkiej miejscowości Dixville Notch. Jeśli Haley nie pokona Trumpa w tym stanie, może to oznaczać koniec jej kampanii i pewne zwycięstwo Trumpa w prawyborach.

Biden nie startuje w New Hampshire, ale i tak prowadzi wśród Demokratów

W Partii Demokratycznej sytuacja jest inna. Obecny prezydent Joe Biden nie zgłosił swojej kandydatury w New Hampshire, ponieważ partyjne władze zmieniły kalendarz wyborczy i postanowiły, że pierwszym oficjalnym wyścigiem będzie Karolina Południowa. Mimo to Biden ma wielu zwolenników, którzy chcą wpisać jego nazwisko na karcie wyborczej. Według sondaży, Biden ma większe poparcie niż jego konkurenci: kongresmen Dean Phillips i pisarka Marianne Williamson.

Prawybory w New Hampshire to ważny test dla kandydatów

Prawybory w New Hampshire to tradycyjnie jeden z najważniejszych etapów w wyborach prezydenckich w USA. Stan ten słynie z niezależnego i umiarkowanego elektoratu, który potrafi zaskoczyć i zmienić bieg kampanii. Wyniki głosowania w tym stanie mogą mieć duży wpływ na dalsze losy kandydatów i nastrój wyborców w całym kraju.

Zobacz także: Ostatnia szansa na wsparcie finansowe Ukrainy. Wybory w USA mogą zakręcić kurek z pieniędzmi.

Ciekawe wideo: Trump powróci? Biden ponownie wygra wybory? Przyszłość USA | Rafał Michalski

 

Słuchaj nas online!

 

 

 

 

Brak postów do wyświetlenia