Spotkanie Prezydenta z ułaskawionymi Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Spotkanie Prezydenta z ułaskawionymi Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem dziś o 15;00 w Pałacu Prezydenckim
Spotkanie Prezydenta z ułaskawionymi Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem dzis o 15:00 w Pałacu Prezydenkim

Dzisiaj o godzinie 15:00, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z ułaskawionymi wczoraj Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem. Spotkanie będzie dotyczyć zarówno spraw, które zakończyły się, jak i tych, które, jak powiedział prezydent, „są przed nami”.

Po opuszczeniu zakładów karnych, byli szefowie Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) zostali entuzjastycznie powitani przez tłumy swoich zwolenników. Na konferencji prasowej, po opuszczeniu więzienia Kamiński i Wąsik ogłosili, że zamierzają walczyć o odzyskanie swoich mandatów poselskich. Zapowiedzieli również, iż zamierzają kontynuować działalność polityczną.

Opinia prokurator Ewy Wrzosek

Prokurator Ewa Wrzosek, członkini Krajowej Rady Prokuratorów, uważa, że w.w politycy PiS dalej są przestępcami. W rozmowie z Jackiem Żakowskim w programie „Kropka nad i” stwierdziła, że ułaskawienie nie powoduje uniewinnienia, a jedynie zatarcie skazania.

„Ułaskawieni politycy są nadal przestępcami, po prostu ułaskawionymi, których wyroki zostały zatarte” – powiedziała prokurator Wrzosek. „W przyszłości będą traktowani przez wymiar sprawiedliwości tak, jakby nigdy nie popełnili przestępstwa.”

Reakcje polityczne

Ułaskawienie Kamińskiego i Wąsika spotkało się z emocjonalnymi komentarzami na polskiej scenie politycznej. Przedstawiciele obecnej opozycji wyrażają głęboką aprobatę dla działań prezydenta, natomiast aktualny rząd ostro krytykuje tą decyzję. Oto kilka wypowiedzi polityków, naświetlających opinie obozu władzy i opozycji:

Ostra krytyka obozu rządzącego

„Andrzej Duda mocno ubolewał, że Kamiński jest bardzo głodny. To jest upadek urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Upadek” – napisał Trela na portalu X.

„Andrzej Duda za drugim podejściem ułaskawił i wypuścił z więzienia przestępców — swoich b. partyjnych kumpli i b. posłów” – komentuje Dariusz Joński z KO.

Politycy byłej władzy w obronie „sprawiedliwości”

„W praworządnym kraju za walkę z korupcją dostaje się odznaczenia. Tylko w państwie Tuska można iść za to do więzienia„ – napisał były szef MON Mariusz Błaszczak.

Beata Szydło zauważyła, że decyzja prezydenta Dudy powinna szczególnie ucieszyć „rotacyjnego marszałka Hołownię, ponieważ „przetrzymywanie posłów w więzieniu i bezpodstawne wygaszenie ich mandatów oznaczałoby poważny kryzys konstytucyjny podważający ważność obrad Sejmu”

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia