Strzelanina w European Navigation w, 3 osoby nie żyją

Strzelanina w European Navigation, w poniedziałek w pobliżu Aten. 3 osoby zmarły, 2 rannych. Sprawcą jest Egipcjanin, który został zwolniony z firmy. Coraz częściej zwolnienie z pracy doprowadza do szaleńczych rozwiązań. Ludzie morza są inni?

202

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Grecki statek. Strzelanina w European Navigation
Grecki statek. Strzelanina w European Navigation, 3 trupy

W poniedziałek w firmie armatorskiej European Navigation w miejscowości Glifada na południe od Aten doszło do strzelaniny. Napastnik, prawdopodobnie zwolniony pracownik firmy, wtargnął z bronią na drugie piętro budynku i zabił trzy osoby.

Raczej mało spotykana sytuacja w Europie, zabójca był z Egiptu

Według wstępnych informacji sprawcą jest Egipcjanin, który został zwolniony z firmy. Mężczyzna wtargnął do budynku i zaczął strzelać. Zabił trzy osoby i ranił dwie. Następnie zabarykadował się w jednym z pomieszczeń. Na miejsce zdarzenia wysłano policję, antyterrorystów i ratowników medycznych. Trwały negocjacje ze sprawcą, ale ostatecznie mężczyzna popełnił samobójstwo. W strzelaninie zginęły trzy osoby: właściciel firmy European Navigation oraz dwóch pracowników firmy.

Strzelanina w European Navigation: Dwóch innych pracowników zostało rannych i przewieziono do szpitala. Na razie nie wiadomo, co dokładnie było przyczyną strzelaniny. Policja prowadzi śledztwo. Świadkowie strzelaniny mówili, że usłyszeli strzały i krzyki. Następnie zobaczyli, jak ludzie uciekają z budynku. Władze Grecji potępiły strzelaninę i zapowiedziały dokładne wyjaśnienie sprawy.

To nie pierwsza strzelanina w Grecji

W ostatnich latach w Grecji doszło do kilku strzelanin. W 2018 roku w Atenach zginęło 10 osób w strzelaninie w banku. Strzelaniny w firmach to coraz częstszy problem w wielu krajach. W 2019 roku w Stanach Zjednoczonych doszło do 33 strzelanin w miejscach pracy. Strzelanina w firmie European Navigation to tragiczne wydarzenie. Należy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec takim tragediom w przyszłości.

Zatrudnianie marynarzy z nieznaną przeszłością stanowi zarówno korzyści, jak i ryzyka dla armatorów statków. Praktyka ta umożliwia dostęp do różnorodnych talentów, doświadczenia, obniżenie kosztów zatrudnienia i większą elastyczność w doborze załogi. Niemniej jednak, istnieją potencjalne zagrożenia związane z brakiem informacji o przeszłości marynarzy. Strzelanina w European Navigation prowadzi do refleksji gdzie kilka kwestii warto brać pod uwagę:

Potencjalne zagrożenia:

 1. Brak informacji o przeszłości i kwalifikacjach:
  • Armatorzy mogą nie mieć dostępu do pełnych informacji o przeszłości marynarza, w tym jego kwalifikacjach, doświadczeniu i tożsamości.
 2. Przestępczość:
  • Niektórzy marynarze mogą mieć kryminalną przeszłość, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa statku, załogi i ładunku.
 3. Terroryzm:
  • Ryzyko, że marynarze mogą być powiązani z grupami terrorystycznymi, wykorzystując statki do celów przestępczych.
 4. Narkotyki i alkohol:
  • Nadużywanie substancji psychoaktywnych przez marynarzy stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa żeglugi i może prowadzić do wypadków.
 5. Problemy zdrowotne:
  • Nieznane problemy zdrowotne marynarzy mogą stanowić ryzyko dla zdrowia i bezpieczeństwa pozostałych członków załogi.

Zatrudnianie marynarzy z nieznaną przeszłością niesie pewne ryzyko, ale odpowiednie procedury bezpieczeństwa i staranne weryfikacje mogą zminimalizować te zagrożenia. Armatorzy, dbając o bezpieczeństwo swoich statków i załóg, powinni konsekwentnie przestrzegać tych zasad.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia