Strzelanina w European Navigation w, 3 osoby nie żyją

Strzelanina w European Navigation, w poniedziałek w pobliżu Aten. 3 osoby zmarły, 2 rannych. Sprawcą jest Egipcjanin, który został zwolniony z firmy. Coraz częściej zwolnienie z pracy doprowadza do szaleńczych rozwiązań. Ludzie morza są inni?

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Grecki statek. Strzelanina w European Navigation
Grecki statek. Strzelanina w European Navigation, 3 trupy

W poniedziałek w firmie armatorskiej European Navigation w miejscowości Glifada na południe od Aten doszło do strzelaniny. Napastnik, prawdopodobnie zwolniony pracownik firmy, wtargnął z bronią na drugie piętro budynku i zabił trzy osoby.

Raczej mało spotykana sytuacja w Europie, zabójca był z Egiptu

Według wstępnych informacji sprawcą jest Egipcjanin, który został zwolniony z firmy. Mężczyzna wtargnął do budynku i zaczął strzelać. Zabił trzy osoby i ranił dwie. Następnie zabarykadował się w jednym z pomieszczeń. Na miejsce zdarzenia wysłano policję, antyterrorystów i ratowników medycznych. Trwały negocjacje ze sprawcą, ale ostatecznie mężczyzna popełnił samobójstwo. W strzelaninie zginęły trzy osoby: właściciel firmy European Navigation oraz dwóch pracowników firmy.

Strzelanina w European Navigation: Dwóch innych pracowników zostało rannych i przewieziono do szpitala. Na razie nie wiadomo, co dokładnie było przyczyną strzelaniny. Policja prowadzi śledztwo. Świadkowie strzelaniny mówili, że usłyszeli strzały i krzyki. Następnie zobaczyli, jak ludzie uciekają z budynku. Władze Grecji potępiły strzelaninę i zapowiedziały dokładne wyjaśnienie sprawy.

To nie pierwsza strzelanina w Grecji

W ostatnich latach w Grecji doszło do kilku strzelanin. W 2018 roku w Atenach zginęło 10 osób w strzelaninie w banku. Strzelaniny w firmach to coraz częstszy problem w wielu krajach. W 2019 roku w Stanach Zjednoczonych doszło do 33 strzelanin w miejscach pracy. Strzelanina w firmie European Navigation to tragiczne wydarzenie. Należy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec takim tragediom w przyszłości.

Zatrudnianie marynarzy z nieznaną przeszłością stanowi zarówno korzyści, jak i ryzyka dla armatorów statków. Praktyka ta umożliwia dostęp do różnorodnych talentów, doświadczenia, obniżenie kosztów zatrudnienia i większą elastyczność w doborze załogi. Niemniej jednak, istnieją potencjalne zagrożenia związane z brakiem informacji o przeszłości marynarzy. Strzelanina w European Navigation prowadzi do refleksji gdzie kilka kwestii warto brać pod uwagę:

Potencjalne zagrożenia:

 1. Brak informacji o przeszłości i kwalifikacjach:
  • Armatorzy mogą nie mieć dostępu do pełnych informacji o przeszłości marynarza, w tym jego kwalifikacjach, doświadczeniu i tożsamości.
 2. Przestępczość:
  • Niektórzy marynarze mogą mieć kryminalną przeszłość, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa statku, załogi i ładunku.
 3. Terroryzm:
  • Ryzyko, że marynarze mogą być powiązani z grupami terrorystycznymi, wykorzystując statki do celów przestępczych.
 4. Narkotyki i alkohol:
  • Nadużywanie substancji psychoaktywnych przez marynarzy stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa żeglugi i może prowadzić do wypadków.
 5. Problemy zdrowotne:
  • Nieznane problemy zdrowotne marynarzy mogą stanowić ryzyko dla zdrowia i bezpieczeństwa pozostałych członków załogi.

Zatrudnianie marynarzy z nieznaną przeszłością niesie pewne ryzyko, ale odpowiednie procedury bezpieczeństwa i staranne weryfikacje mogą zminimalizować te zagrożenia. Armatorzy, dbając o bezpieczeństwo swoich statków i załóg, powinni konsekwentnie przestrzegać tych zasad.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Brak postów do wyświetlenia